Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Słoniki uległy Zagłębiu2016-12-03 08:58:00

W 18. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrał w piątek z Zagłębiem Lubin 0-1. Jedynego gola zdobył Adam Buksa, wychowanek krakowskiej Bronowianki.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Zagłębie Lubin 0-1 (0-1)

0-1 Adam Buksa 5

Sędziował Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Babiarz, Putiwcew (4żk) - Janoszka, Jagiełło. Widzów 3011.

BBT: Pilarz - Fryc, Putiwcew, Osyra, Guilherme - Kupczak - Gergel (46 Guba), Jovanovic (70 Kowal), Babiarz, Misak - Stefanik (46 Kędziora).

ZAGŁĘBIE: Polacek - Todorovski, Guldan, Jach, Cotra (44 Piątek) - Tosik, Kubicki - Janus (85 Woźniak), Jagiełło, Janoszka - Buksa (79 Nespor).

Pierwszy gol, i jak się okazało jedyny, padł już w 5. minucie. Długą wrzutkę zgrał głową Buksa do Janoszki, ten na lewo do Cotry, po czym nastąpiła akcja odwrotna: Cotra do środka do Janoszki, który tylko musnął piłkę, a niepilnowany Buksa uderzył precyzyjnie z 6 m do siatki.

Gospodarze mieli w I połowie optyczną przewagę, wykonywali aż siedem kornerów, ale tylko Kupczak w 13. minucie był blisko zdobycia bramki. Futbolówka po jego "główce" poszybowała jednak nad poprzeczką. Mimo ofensywnej gry miejscowi nie zanotowali w tym okresie ani jednego celnego strzału. Lubinianie mieli lepsze okazje. W 14. minucie kąśliwie głową uderzył Buksa, lecz Pilarz zdążył z interwencją. Z kolei w 40. minucie po strzale Janusa z prawej strony piłkę wprawdzie odbił Pilarz, ale toczyła się ona następnie po linii bramkowej aż w końcu wybił ją w pole Fryc.

W 53. minucie Buksa uderzył z ok. 20 m, bramkarz gospodarzy nie bez kłopotów obronił. "Słoniki" dążyły cały czas do odrobienia straty, w 59. minucie Babiarz huknął z ok. 25 m i był to jedyny celny strzał gospodarzy w tym meczu... Polacek sobie z nim poradził. Pięć minut później z 20 m próbował go zaskoczyć Jovanovic, lecz chybił o metr.

Zagłębie też miało kolejne sytuacje. W 65. minucie bodaj najlepszy na boisku Buksa pobiegł z piłką w kierunku bramki, w ostatniej chwili jego strzał przyblokował goniący go Putiwcew. W 71. minucie z 20 m pod poprzeczkę przymierzył Jagiełło, ale Pilarz nie dał się pokonać.

Gospodarze ostatnią szansę mieli w 84. minucie, lecz Kędziora główkował tuż obok słupka.

Twierdza w Niecieczy, niezdobyta w pierwszych siedmiu meczach tego sezonu, padła już drugi raz z kolei (wcześniej wygrała tu Korona).