Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Rumunia zdobyta, biało-czerwoni liderem2016-11-11 23:16:00

Znakomity mecz rozegrała piłkarska reprezentacja Polski w Bukareszcie, pokonując w eliminacjach MŚ Rumunię 3-0. Dwa gole zdobył Robert Lewandowski, a jednego Kamil Grosicki.

Rumunia - Polska 0-3 (0-1)

0-1 Kamil Grosicki 11

0-2 Robert Lewandowski 82

0-3 Robert Lewandowski 90+1 (karny)

Sędziował Damir Skomina (Słowenia). Żółte kartki: Benzar, Sapunaru, Andone (Rumunia). Widzów 48 531.

POLSKA: Fabiański - Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk - Krychowiak, Linetty (70 Mączyński) - Błaszczykowski, Zieliński (81 Teodorczyk), Grosicki (89 Peszko) - Lewandowski.

RUMUNIA: Tatarusanu - Benzar, Chiriches, Grigore, Tosca - Hoban (46 Prepelita), Marin - Popa (46 Andone), Stanciu (82 Keseru), Chipciu - Stancu.

Biało-czerwonym w dotychczasowej historii nie wiodło się w potyczkach z Rumunami najlepiej, ale dziś przerwali fatalną passę wygrywając na ich terenie po raz pierwszy od... 84 lat!

Podopieczni selekcjonera Adama Nawałki, poza pierwszym kwadransem po przerwie, mieli mecz pod swoją kontrolą. Bardzo ważnego gola zdobył w 11. minucie Grosicki, który pędził z piłką przez pół boiska, a pięciu obrońców rumuńskich nie potrafiło za nim nadążyć, a niektórzy pilnowali Lewandowskiego, który sprytnie ściągał ich na siebie. "Grosik" kapitalnie wykończył indywidualną akcję mocnym strzałem pod poprzeczkę.

W 54. minucie Lewandowski, na naszym polu karnym, padł na murawę ogłuszony petardą hukową, która spadła i wybuchła tuż obok niego. Przerwa w grze trwała 4-5 minut, ale na szczęście "Lewy" mógł kontynuować grę, a w końcówce przypieczętował wspaniałe zwycięstwo. W 82. minucie dostał podanie od Teodorczyka, poszedł dynamicznie w lewo i huknął w przeciwny róg. W ostatniej minucie znów zagrał do niego Teodorczyk, "Lewy" ruszył z piłką w kierunku bramki, po czym został sfaulowany przez Grigore. Arbiter podyktować jedenastkę, którą nasz kapitan pewnie zamienił na gola, już 42. w reprezentacji, a 7. w tych eliminacjach MŚ.