Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Remis Pasów w Lubinie2016-09-25 09:20:00

W 10. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia zremisowała w Lubinie z Zagłębiem 1-1. Ozdobą meczu był wyrównujący gol Marcina Budzińskiego.

Zagłębie Lubin - Cracovia 1-1 (1-1)

1-0 Łukasz Janoszka 24

1-1 Marcin Budziński 31

Sędziował Szymon Marciniak (Płock). Żółta kartka: Tosik (Zagłębie). Widzów 6134.

ZAGŁĘBIE: Polacek - Tosik, Guldan, Jach, Cotra - Janus (82 Buksa), Ł. Piątek, Kubicki, Janoszka - Nespor (70 Jagiełło), Papadopulos (62 Woźniak).

CRACOVIA: Sandomierski - Wójcicki, Polczak, Malarczyk, Brzyski - Covilo, Dąbrowski - Budziński, Cetnarski (82 Wdowiak), Szczepaniak (66 Jendrisek) - K. Piątek (87 Vestenicky).

Cracovia zagrała dobry mecz, ale już w szóstym z rzędu występie nie potrafiła odnieść zwycięstwa. Krakowianie oddali więcej strzałów (25:15, celnych 5:4), częściej była przy piłce (55 proc.), ale skończyło się remisem.

Goście mieli pierwszą szansę w 13. minucie, ale strzał Cetnarskiego z 16 m nie zaskoczył Polacka. Po chwili kapitalnie do "główki" między dwóch obrońców wyskoczył Szczepaniak, lecz futbolówka trafiła w poprzeczkę. Mogło być 0-1...

Zagłębie miało okazję w 15. minucie, bliski powodzenia był Janus. W 23. minucie z 10 m uderzał obok słupka Nespor, a za moment padł gol dla lubinian. Papadopulos wygrał pojedynek główkowy, piłkę przejął Janoszka, podprowadził pod szesnastkę, po czym celnie strzelił w prawy dolny róg.

Odpowiedź Pasów nadeszła w 31. minucie. Po akcji z rzutu rożnego Budziński fantastycznie uderzył z woleja z ponad 20 m w lewe "okno". Wspaniała bramka! Osiem minut później Cetnarski przymierzył z linii pola karnego, lecz nieznacznie chybił.

Po przerwie tempo gry mocno spadło i sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Po stronie gospodarzy szansę miał Tosik w 78. minucie, a po stronie gości Jendrisek w 86. minucie. Gole nie padły i oba zespoły zadowoliły się remisem.