Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Trzecia wygrana Słoników2016-08-06 21:57:00

Bruk-Bet Termalica Nieciecza odniósł już trzecie zwycięstwo w tym sezonie. W 4. kolejce ekstraklasy "Słoniki" wygrały z Górnikiem Łęczna 2-1.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Łęczna 2-1 (1-0)

1-0 Vlastymir Jovanovic 38 (karny)

2-0 Martin Juhar 51

2-1 Maciej Szmatiuk 90+3 (głową)

Sędziował Sebastian Krasny (Kraków). Żółte kartki: Misak, Jovanovic - Pruchnik, Grzelczak, Drewniak. Widzów 3017.

BBT: Pilarz - Pleva, Osyra, Putiwcew, Fryc - Juhar(90 Wróbel), Kupczak, Jovanovic, Misak (67 Kędziora) - Stefanik (75 Babiarz) - Gutkovskis.

GÓRNIK: Prusak - Bogusławski, Pruchnik, Szmatiuk, Leandro - Danielewicz, Drewniak - Bonin, Vukobratovic (46 Piesio), Grzelczak (56 Ubiparip) - Pitry (46 Jarecki).

Początkowo przewagę uzyskali gospodarze, ale pierwsi bardzo dobrą okazję mieli rywale. W 19. minucie Danielewicz trafił z bliska w słupek. Pod koniec I połowy padł gol dla niecieczan. Misak strzelił z 17 m, a piłka uderzyła w rękę próbującego się zasłonić i obracającego się tyłem Grzelczaka. Sędzia podyktował karnego, choć łęcznianie mocno protestowali. Jovanovic bezbłędnie wykonał jedenastkę.

Po przerwie Górnik zaatakował, ale miejscowym wyszła znakomita kontra. Z prawej strony do środka zagrał Jovanovic, lecz futbolówka nie dotknięta przez nikogo dotarła na lewo do Misaka, który podał dołem na piąty metr, skąd Juhar strzelił drugiego gola.

Goście nie rezygnowali. W 53. minucie Bogusławski próbował pokonać Pilarza, lecz ten intuicyjnie obronił strzał nogą. W 62. minucie z kolei Ubiparip trafił w boczną siatkę, a w 69. minucie ten sam zawodnik w idealnej sytuacji główkował z 7 m obok słupka.

"Słoniki" mogły zdobyć trzecią bramkę w 84. minucie, ale Jovanovic zmarnował "setkę" uderzając z 7 m obok prawego słupka.

W doliczonym czasie goście z Łęcznej zanotowali kontaktowe trafienie. Piesio zacentrował na piąty metr, celną główką popisał się Szmatiuk. W odpowiedzi szansę w 90+4. minucie miał Jovanovic, uderzył w "długi" róg, ale nieznacznie się pomylił.