Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Słoniki przegrały mecz na szczycie2016-07-31 18:49:00

W meczu o 1. miejsce w tabeli ekstraklasy Zagłębie Lubin wygrało z Bruk-Betem Termalica Nieciecza 2-0

3. kolejka ekstraklasy: Zagłębie Lubin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2-0 (2-0)

1-0 Krzysztof Janus 8

2-0 Filip Starzyński 45+1

Sędziował Piotr Lasyk (Bytom). Widzów 6193.

ZAGŁĘBIE: Polacek - Tosik, Dąbrowski, Jach, Dziwniel - Ł. Piątek, Kubicki - Janus, Starzyński (54 Rakowski), Vlasko (61 Janoszka) - Papadopulos (68 K. Piątek).

BBT: Pilarz - Fryc, Osyra, Putiwcew, Pleva - Guba (70 Juhar), Kupczak, Jovanovic, Babiarz (67 Stefanik) - Kędziora (59 Misak) - Gutkovskis.

Zagłębie już w 8. minucie objęło prowadzenie. Po strzale Vlasko Pilarz odbił piłkę poza pole karne, trafiła ona do Starzyńskiego, który sprytnie podał do wychodzącego na dobrą pozycję Janusa. Ten na wślizgu, z 7 m, uderzył celnie w "długi" róg.

Goście zrewanżowali się dwoma groźnymi strzałami - minimalnie niecelnym Jovanovica i odbitym przez bramkarza uderzeniem Kupczaka.

W doliczonym czasie I połowy fantastycznym strzałem popisał się Starzyński. Z lewej strony, z ponad 20 m, przymierzył idealnie w dalsze "okienko". 2-0 przed zejściem do szatni.

Po przerwie bardziej zdeterminowani byli niecieczanie, mieli kilka okazji, ale kontaktowego gola zdobyć nie zdołali. W 47. minucie ładnym strzałem próbował zaskoczyć golkipera Guba. W 60. minucie główkował Kupczak, ale Polacek paradą wybił futbolówkę. Z kolei w 73. minucie, po wrzutce Juhara, Misak z bliska posłał piłkę głową w boczną siatkę. W końcówce, w 90+2. minucie, ten sam zawodnik trafił z ok. 20 m w poprzeczkę...