Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Pół tuzina goli Wisły2015-09-20 08:55:00

Wisła Kraków rozgromiła w 9. kolejce piłkarskiej ekstraklasie Podbeskidzie w Bielsku-Białej aż 6-0. To pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Białej Gwiazdy w tym roku...

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 0-6 (0-3)

0-1 Paweł Brożek 11

0-2 Paweł Brożek 33

0-3 Denis Popovic 39 (wolny)

0-4 Łukasz Burliga 56

0-5 Rafał Boguski 71

0-6 Rafael Crivellaro 89

Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Janic, Kato (Podbeskidzie). Widzów 6517.

PODBESKIDZIE: Zubas - Pazio, Horoszkiewicz, Nowak, Mójta - Sokołowski (46 Kowalski), Możdżeń (46 Janic), Kato, Szczepaniak, Kwame - Demjan (62 Jonkisz).

WISŁA: Cierzniak - Jovic, Guzmics, Sadlok, Burliga - Popovic, Mączyński (76 Uryga) - Jankowski, Boguski, Guerrier (82 Kuczak) - Brożek (72 Crivellaro).

Wisła przerwała serię 14 meczów wyjazdowych bez zwycięstwa i to w wielkim stylu. Dwa z sześciu goli zdobył Paweł Brożek, ma już ich na koncie w ekstraklasie 122.

W sobotnim meczu mógł trafić już na samym wstępie, ale po jego główce piłka trafiła w poprzeczkę. Pierwszy gol padł w 11. minucie. Akcję Burligi i Boguskiego Brożek wykończył celnym uderzeniem z 7 m. Podwyższył wykorzystując sytuację sam na sam, mocnym strzałem z prawej strony w dalszy róg. Trzecią bramkę zdobył Popovic, który z wolnego z 18 m przymierzył obok muru w lewy dolny róg.

Wiślacy mieli w I połowie jeszcze kilka okazji, ale zabrakło skuteczności.

Po przerwie goście kontynuowali swój festiwal bramkowy. Piękne trafienie zaliczył Burliga - przewrotką z 6. metra! Wkrótce Podbeskidzie zmarnowało swą jedyną stuprocentową szansę, gdy z bliska głową spudłował Kwame. Krakowianie nie mieli litości. W 71. minucie, po znakomitym podaniu Brożka, na wolne pole wyszedł Boguski i strzelił do siatki między nogami bramkarza. Wynik ustalił w końcówce Crivellaro, uderzeniem z 10 m w "krótki" róg.