Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Pierwszy remis Słoników2015-09-20 08:07:00

W 9. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Termalica Bruk-Bet Nieciecza zremisowała z Pogonią Szczecin 1-1. Mecz w Mielcu obserwował prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Pogoń Szczecin 1-1 (0-0)

0-1 Adam Frączczak 66 (głową)

1-1 Martin Juhar 83

Sędziował Paweł Gil (Lublin). Żółte kartki: Kupczak, Pleva (TBB). Widzów 2702.

TBB: Nowak - Pleva, Sołdecki, Stano, Jarecki – Plizga (62 Juhar), Babiarz, Foszmańczyk (74 Liczka), Kupczak, Biskup (80 Smuczyński) – Kędziora.

POGOŃ: Kudła – Frączczak, Czerwiński, Fojut, Lewandowski – Danielak (83 Przybecki), Murawski, Matras, Małecki (46 Akahoshi) – Dwaliszwili (86 Listkowski) - Zwoliński.

Pierwsza połowa była zachowawcza z obu stron. Odrobinę aktywniejsi byli gospodarze, ale do wrzutek Biskupa z lewego skrzydła nie doszli jego koledzy z drużyny. Indywidualnie przez defensywę rywali próbował się przedrzeć Jarecki, został jednak zablokowany.

Po przerwie mocniej zaatakowali piłkarze beniaminka, lecz nic konkretnego z tego nie wynikło. Widać było, że Pogoń czeka na swoją szansę. W 60. minucie bliski powodzenia był Akahoshi, lecz nie wykorzystał dobrej sytuacji. Sześć minut później było już jednak 0-1. Po dośrodkowaniu z kornera Frączczak głową pokonał Nowaka. Szczecinianie starali się pójść za ciosem. Najpierw świetną okazję zmarnował Matras, a niebawem Zwoliński wyszedł z prawej strony pola karnego na pozycję sam na sam z bramkarzem, lecz przegrał pojedynek.

Gospodarze otrząsnęli się po utracie bramki i zaczęli nacierać. Ostatni kwadrans należał już do nich. Ożywienie wnieśli Liczka i Juhar. Ten ostatni wyrównał w 83. minucie po wrzutce z rzutu rożnego, dobijając z bliska do siatki piłkę odbitą po główce Stano. Radość niecieczanie wyrazili "kołyską" dla potomka ich kolegi klubowego Sebastiana Ziajki.

Jeszcze było trochę emocji w końcówce, ale wynik już się nie zmienił. Pogoń pozostała jedynym niepokonanym zespołem w ekstraklasie, a dla Słoników to pierwszy remis w tym sezonie. Kolejne trzy mecze w roli gospodarza rozegrają także w Mielcu.