Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Bezbramkowo z Lechem, trzeci remis Cracovii2015-02-27 22:48:00

Cracovia po twardej walce zremisowała bezbramkowo z Lechem w 22. kolejce piłkarskiej ekstraklasy. To trzeci kolejny nierozstrzygnięty mecz Pasów w tym roku.

Cracovia - Lech Poznań 0-0

Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Kapustka, Covilo, Diabang, Jendrisek - Sadajew, Douglas. Widzów 9151.

CRACOVIA: Pilarz - Żytko, Sretenovic, Polczak - Nykiel (70 Wdowiak), Covilo, Kapustka (84 Dąbrowski), Marciniak - Budziński (60 Jendrisek), Rakels, Diabang.

LECH: Gostomski - Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Douglas - Trałka, Djoum - Lovrencsics (84 Formella), Hamalainen (77 Kownacki), Pawłowski (59 Keita) - Sadajew.

W I połowie dominowała walka, oba zespoły skoncentrowały się przede wszystkim na obronie. Niewiele było akcji, mało strzałów, zaledwie po trzy każdej strony, w tym tylko jeden celny - Djouma, obroniony przez Pilarza.

Po przerwie przewagę zaczął uzyskiwać Lech, ale w pierwszym kwadransie to gospodarze mieli dwie dobre okazje. W 50. minucie, po wrzutce Budzińskiego z wolnego, główkował Covilo, tyle że nad poprzeczką. W 54. minucie krakowianie przeprowadzili bardzo groźną akcję, finalizował ją Kapustka, który uderzył z 10 m, lecz Gostomski odbił piłkę nogami. To była najlepsza sytuacja Cracovii w tym spotkaniu.

W 67. minucie fantastyczną szansę miał "Kolejorz". Z prawego skrzydła na dalszy słupek zacentrował Kędziora, Sadajew głową posłał futbolówkę w poprzeczkę, a dobitkę Hamalainena złapał na linii bramkowej Pilarz. Golkiper miejscowych miał jeszcze kłopot w 80. minucie, gdy z 25 m huknął dołem Lovrencsics, ale zdążył sparować piłkę na korner.

Remis nie był krzywdzący dla żadnej z drużyn. Cracovia ustępowała mocnemu rywalowi ilością strzałów (wg statystyki NC+ 9:13, a strzały celne 2:3), posiadaniem piłki (48:52%), ale zanotowała więcej dośrodkowań (21:14). Na pewno był to dobry występ podopiecznych trenera Roberta Podolińskiego w defensywie, gorzej było z kreowaniem akcji i skutecznością.