Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Milik dał wygraną Ajaksowi2015-02-19 23:14:00

Ajax - Legia 1-0 w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Zwycięskiego gola dla zespołu holenderskiego zdobył Arkadiusz Milik.

Ajax Amsterdam - Legia Warszawa 1-0 (1-0)

1-0 Arkadiusz Milik 35

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gospodarzy. Ich przewagę udokumentował pięknym golem Milik, który uderzył precyzyjnie lewą nogą z ok. 20 m przy prawym słupku. Po przerwie Legia miała kilka fantastycznych okazji, ale nie potrafiła ich wykorzystać. Nie do pokonania był golkiper Ajaksu Cillessen.

W Legii nie wystąpił Radovic, którego trener Berg nawet nie posadził na ławce rezerwowych. Zapewne ma to związek z ofertą transferową z Chin dla czołowego piłkarza drużyny stołecznej.

Rewanż w Warszawie - 26 lutego.

1/16 finału Ligi Europy:

Ajax - Legia 1-0

Young Boys Berno - Everton 1-4

Torino - Athletic Bilbao 2-2 (cały mecz w zespole Torino rozegrał Kamil Glik)

VfL Wolfsburg - Sportinf Lizbona 2-0

Aalborg - Club Brugge 1-3

Roma - Feyenoord 1-1 (bramki Romy bronił Łukasz Skorupski)

PSV Eindhoven - Zenit St. Petersburg 0-1

Dnipro Dniepropietrowsk - Olympiacos Pireus 2-0

Trabzonspor - Napoli 0-4

Liverpool - Besiktas Stambuł 1-0 (sędziował Szymon Marciniak)

Tottenham - Fiorentina 1-1

Celtic Glasgow - Inter Mediolan 3-3

Sevilla - Borussia Moenchengladbach 1-0 (cały mecz w Sevilli rozegrał Grzegorz Krychowiak)

Anderlecht Bruksela - Dynamo Moskwa 0-0

Guingamp - Dynamo Kijów 2-1

Villareal - Salzburg 2-1