Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Liga Mistrzów: Gol Milika2014-12-10 23:34:00

Na zakończenie fazy grupowej Ligi Mistrzów gola zdobył Arkadiusz Milik, Ajax pokonał APOEL 4-0, ale zagra tylko w Lidze Europy.

Losowanie 1/8 finału Ligi Mistrzów odbędzie się w poniedziałek o godz. 12 w Nyonie (Szwajcaria). Do zwycięzców grup zostaną dolosowane zespoły z drugich miejsc, zgodnie z zasadą, że nie mogą się ze sobą zmierzyć zespoły z tej samej grupy, a także z tego samego kraju.

Zwycięzcy grup: Atletico Madryt, Real Madryt, AS Monaco, Borussia Dortmund, Bayern Monachium, FC Barcelona, Chelsea, FC Porto.

Zespoły z 2. miejsca w grupach: Juventus, FC Basel, Bayer 04 Leverkusen, Arsenal, Manchester City, Paris Saint-Germain, Schalke 04, Szachtar.

Drużyny z 3. miejsca w grupach wystąpią w Lidze Europy.

Liga Mistrzów, 6. kolejka

GRUPA E

Bayern Monachium - CSKA Moskwa 3-0 (1-0)

1-0 T. Müller 18 (karny)

2-0 Rode 84

3-0 Götze 90

Robert Lewandowski grał w zespole Bayernu od 46. minuty, zastąpił Francka Ribéry'ego. Trzeci gol dla gospodarzy padł przy współudziale "Lewego".

AS Roma - Manchester City 0-2 (0-0)

0-1 Nasri 60

0-2 Zabaleta 86

Kolejność: 1. Bayern 15, 2. Man City 8, 3. Roma 5, 4. CSKA 5 pkt.

GRUPA F

FC Barcelona - Paris St. Germain 3-1 (2-1)

0-1 Ibrahimović 15

1-1 Messi 19

2-1 Neymar 42

3-1 Suárez 77

Ajax Amsterdam - APOEL Nikozja 4-0 (1-0)

1-0 Schöne 45+1 (karny)

2-0 Schöne 50

3-0 Klaassen 53

4-0 Milik 74

Arkadiusz Milik grał 85 minut. Zdobył gola, a wcześniej wywalczył karnego i asystował przy bramce na 2-0.

Kolejność: 1. Barcelona 15, 2. PSG 13, 3. Ajax 5, 4. APOEL 1 pkt.

GRUPA G

Chelsea Londyn - Sporting Lizbona 3-1 (1-0)

1-0 Fàbregas 8 (karny)

2-0 Schürrle 16

2-1 Silva 50

3-1 Mikel 56

Maribor - Schalke 04 Gelsenkirchen 0-1 (0-0)

0-1 Meyer 62

Mecz sędziował Szymon Marciniak. Asystenci: Paweł Sokolnicki i Rafał Rostkowski. Sędzia techniczny: Michał Obukowicz. Dodatkowi sędziowie asystenci: Marcin Borski i Tomasz Wajda.

Kolejność: 1. Chelsea 14, 2. Schalke 8, 3. Sporting 7, 4. Maribor 3 pkt.