Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Pierwszy remis Pasów u siebie2014-12-06 21:28:00

Cracovia po raz pierwszy w tym sezonie zremisowała u siebie, 1-1 z Jagiellonią. Strzelcem wyrównującego gola był Łotysz Deniss Rakels.

18.kolejka piłkarskiej ekstraklasy: Cracovia - Jagiellonia Białystok 1-1 (0-0)

0-1 Mateusz Piątkowski 59

1-1 Deniss Rakels 70

Sędziował Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Szeliga, Żytko, Rymaniak - Baran, Romanchuk. Widzów 4563.

CRACOVIA: Pilarz - Rymaniak, Żytko, Marciniak (75 Jaroszyński) - Nykiel (62 Dudzic), Dąbrowski, Szeliga (67 Kapustka), Budziński, Diabang - Zjawiński, Rakels.

JAGIELLONIA: Drągowski - Baran, Madera, Wasiluk, Straus - Tuszyński (86 Pawłowski), Grzyb, Romanchuk, Gajos (90+1 Tymiński), Frankowski (77 Dzalamidze) - Piątkowski.

W I połowie żadna z drużyn nie oddała celnego strzału, siłą rzeczy ta część gry zakończyła się bezbramkowo.

Pierwszy kwadrans po przerwie należał do gości. Pierwszą okazję miał Gajos, będąc sam na sam z Pilarzem próbował podawać do Piątkowskiego i szansa przepadła. W 59. minucie Jagiellonia przeprowadziła kontrę, Gajos tym razem celnie zagrał do lidera klasyfikacji strzelców ekstraklasy, a ten - już w polu karnym - ograł Rymaniaka i z 15 m uderzył w dalszy róg. W 68. minucie piłkarze z Białegostoku mogli przypieczętować sukces, ale Frankowski główkował z bliska nad poprzeczką.

Niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła. Krakowianie, po zespołowej kombinacji, wyrównali. W końcowej fazie akcji Budziński dograł do Rakelsa, który z 4 m strzelił do pustej bramki. Minutę później mogło być 2-1. Marciniak dośrodkował z lewego skrzydła, niepilnowany Rakels uderzył piłkę głową z 7 m, ale Drągowski popisał się refleksem.

Przez ostatnich 20 minut oba zespoły dążyły do zadania zwycięskiego ciosu, ale nie potrafiły wypracować sobie czystych okazji. Groźniejsza w ofensywie była Cracovia, zanotowała więcej celnych strzałów (6:2), więcej kornerów (6:2), miała przewagę w posiadaniu piłki, lecz mimo to remis wydaje się rezultatem sprawiedliwym.