Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Zwycięski gol Rakelsa, Pasy bliżej ósemki2014-11-02 22:32:00

Cracovia pokonała ostatni zespół ekstraklasy, Zawiszę, 1-0. Zwycięskiego gola zdobył Łotysz Deniss Rakels. Pasy mają tylko 3 punkty do czołowej ósemki.

Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 1-0 (0-0)

1-0 Deniss Rakels 56

Sędziował Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Żytko, Budziński, Rakels - Micael, Wagner. Widzów 5234.

CRACOVIA: Pilarz - Rymaniak, Żytko, Jaroszyński (72 Nykiel) - Szeliga (81 Kapustka), Dąbrowski - Deleu, Budziński, Diabang - Kita (90+2 Zjawiński), Rakels.

ZAWISZA: Witan - Ziajka, Strąk, Micael, Petasz (86 Alvarinho) - Goulon (81 Łukowski), Drygas - Wagner, Geworgian (73 Kadu), Carlos - Wójcicki.

Kto wie jak potoczyłby się ten mecz gdyby w 5. minucie Geworgian wykorzystał stuprocentową okazję. Zawodnik Zawiszy znalazł się w sytuacji sam na sam z Pilarzem, ale ten popisał się kapitalną interwencją.

Krakowianie zrewanżowali się w 7. i 8. minucie. Najpierw Kita był odrobinę wolniejszy niż bramkarz gości, a za moment z dobrej pozycji trafił w boczną siatkę. 10 minut później w zamieszaniu podbramkowym Żytko strzelał z kąta z 3 metrów, lecz Witan obronił nogą.

Piłkarze Zawiszy co jakiś czas groźnie atakowali. W 22. minucie Wagner, po błędzie defensywy miejscowych, miał świetną szansę, lecz z 12 m huknął nad poprzeczką. Kwadrans później Pilarza mógł pokonać Carlos, ale uderzył zbyt lekko. W tej samej minucie z linii pola karnego strzelał Budziński, ale piłka odbiła się od Micaela i wyszła na róg.

10 minut po przerwie Wagner posłał "bombę" z 20 m, lecz Pilarz z refleksem sparował futbolówkę na korner.

W 56. minucie Cracovia przeprowadziła kapitalną kontrę. Z piłką z własnej połowy popędził Budziński, przed szesnastką dograł do wychodzącego na czystą pozycję Rakelsa, który nie zmarnował okazji. 1-0!

W 62. minucie Łotysz znów dostał świetne podanie od Budzińskiego (tym razem prostopadłe), lecz przegrał pojedynek z bramkarzem bydgoszczan. W 76. minucie Pasy miały kolejną okazję. Diabang strzelił z dużego kąta, ale Witan nie dał się zaskoczyć. Po chwili, po wrzutce z kornera, piłkę zmierzającą do bramki wybił Petasz uprzedzając przy tym Rakelsa. Gospodarze mogli jeszcze podwyższyć w 87. minucie, Diabang mierzył z lewej strony pola karnego w "długi" róg, ale spudłował.

Goście oddali więcej strzałów (18:13, celnych 6:5), częściej byli przy piłce (55%), lecz po utracie gola nie potrafili wypracować konkretnej sytuacji bramkowej.