Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Cracovia w ćwierćfinale Pucharu Polski2014-10-29 17:19:00

Piłkarze Cracovii awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski, wygrywając w wyjazdowym meczu z III-ligową Ostrovią Ostrów Wlkp. 2-1, ale dopiero po dogrywce. W walce o półfinał Pasy zmierzą się z Błękitnymi Stargard Szczeciński.

OSTROVIA - CRACOVIA 1-2 (1-1, 0-1)

0-1 Kapustka 45

1-1 Czech 73

1-2 Zjawiński 98

Sędziował Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Cyfert, Giecz - Marciniak. Widzów ok. 6000.

OSTROVIA: Szymański - Krawczyk, Reyer, Czech, Błaszczyk, Szymanowski, Rusek (105 Kucharski), Cyfert (107 Sipurzyński), Kaczmarek, Giecz, Kempiński.

CRACOVIA: Stępniowski - Rymaniak, Żytko, Jaroszyński - Nykiel, Szeliga (97 Dąbrowski), Kapustka, Marciniak, Zejdler (76 Diabang) - Dudzic (61 Zjawiński), Kita.

Od samego początku Cracovia osiągnęła przewagę, utrzymywała się przy piłce, jednak nie potrafiła zagrozić bramce gospodarzy. Ci z kolei ograniczali się głównie do kontr, w efekcie akcji było jak na lekarstwo. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, rozgrywający bardzo dobre zawody Bartosz Kapustka kropnął zza pola karnego i piłka znalazła drogę do siatki.

Po zmianie stron Ostrovia ruszyła do ataków i to opłaciło się w 73. minucie, gdy Konrad Rusek wykończył dośrodkowanie strzałem głową. Zrobiło się 1-1, a trzeba zaznaczyć, że nieco wcześniej Cracovię ratował słupek, z kolei chwilę później poprzeczka. Ostatecznie więcej bramek w drugiej części gry nie padło, co oznaczało dogrywkę.

W niej więcej sił zachowali podopieczni trenera Podolińskiego, a w 98. minucie Dariusz Zjawiński pokonał bramkarza, dając Pasom prowadzenie, a jak się później okazało także awans do ćwierćfinału Pucharu Polski.