Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Gol Higuaina dał awans Argentynie2014-07-05 21:20:00

Argentyna trzecim półfinalistą Mundialu. Albicelestes pokonali Belgię 1-0 dzięki golowi Higuaina w 8. minucie.

Ćwierćfinał, Brasilia (Estadio Nacional): Argentyna - Belgia 1-0 (1-0)

1-0 Gonzalo Higuain 8

Sędziował Nicola Rizzoli (Włochy). Żółte kartki: Biglia - Hazard, Alderweireld. Widzów 68 551.

ARGENTYNA: Sergio Romero - Pablo Zabaleta, Martin Demichelis, Ezequiel Garay, Jose Maria Basanta - Ezequiel Lavezzi (71 Rodrigo Palacio), Lucas Biglia, Javier Mascherano, Angel Di Maria (33 Enzo Perez) - Lionel Messi, Gonzalo Higuain (81 Fernando Gago). Trener: Alejandro Sabella.

BELGIA: Thibaut Courtois - Toby Alderweireld, Daniel van Buyten, Vincent Kompany, Jan Vertonghen - Axel Witsel, Marouane Fellaini - Kevin Mirallas (60 Dries Mertens), Kevin de Bruyne, Eden Hazard (75 Nacer Chadli) - Divock Origi (59 Romelu Lukaku). Trener: Marc Wilmots.

Awans - jak się okazało - rozstrzygnął się już w 8. minucie. Messi przechwycił piłkę straconą przez Kompany'ego, znalazł po prawej stronie Di Marię, ten chciał następnie zagrać do Zabalety, ale po drodze był Vertonghen, w efekcie odbita futbolówka dotarła do Higuaina, który z kilkunastu metrów, z półwoleja, strzelił do siatki.

Później nadal przewagę mieli Biało-Błękitni atakujący wyborowym tercetem Higuain, Messi, Di Maria. Kiedy ten ostatni doznał kontuzji, impet argentyński osłabł, a w 42. minucie Belgowie mieli jedyną okazję I połowy, gdy po wrzutce Vertonghena z lewego skrzydła Mirallas główkował obok prawego słupka.

W pierwszym kwadransie po przerwie dwie szanse mieli Albicelestes. W 51. minucie po strzale Higuaina piłka odbiła się od pięty van Buytena i przeleciała obok słupka. Z kolei w 55. minucie Higuain w solowej akcji założył "siatkę" Kompany'emu, po czym w sytuacji "sam na sam" uderzył z 14 m trafiając w poprzeczkę.

Ostatnie pół godziny należało do Belgów, którzy jednak nie potrafili rozmontować szczelnej defensywy rywali. Najlepszą okazję miał w 61. minucie Fellaini, który po dośrodkowaniu Vertonghena główkował tuż nad poprzeczką.

W 90+4. minucie Argentyńczycy skontrowali, ale Messi przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Czerwonych Diabłów.

Gracz meczu: Gonzalo Higuain (Argentyna).