Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Niemcy pierwsi w półfinale (FOTO: Grzegorz Wajda z Rio de Janeiro)2014-07-04 20:10:00

Niemcy - Francja 1-0 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym piłkarskich mistrzostw świata. Zwycięskiego gola strzelił w 13. minucie obrońca Mats Hummels.

Ćwierćfinał, Rio De Janeiro (Estadio do Maracana): Francja - Niemcy 0-1 (0-1)

0-1 Mats Hummels 13

Sędziował Nestor Pitana (Argentyna). Żółte kartki: Khedira, Schweinsteiger (Niemcy). Widzów 74 240.

FRANCJA: Hugo Lloris - Mathieu Debuchy, Raphael Varane, Mamadou Sakho (72 Laurent Koscielny), Patrice Evra - Paul Pogba, Yohan Cabaye (73 Loic Remy), Blaise Matuidi - Mathieu Valbuena (85 Olivier Giroud), Karim Benzema, Antoine Griezmann. Trener: Didier Deschamps.

NIEMCY: Manuel Neuer - Philipp Lahm, Jerome Boateng, Mats Hummels, Benedikt Hoewedes - Bastian Schweinsteiger, Sami Khedira - Thomas Mueller, Toni Kroos (90+2 Christoph Kramer), Mesut Oezil (83 Mario Goetze) - Miroslav Klose (69 Andre Schuerrle). Trener: Joachim Loew.

Niemcy ustawili sobie mecz w 13. minucie. Kroos zacentrował z wolnego z lewej strony, a Hummels wygrał powietrzny pojedynek a Varane'm i z 7 m posłał głową piłkę do siatki. Francuzi nie mieli w I połowie zbyt wielu sytuacji, najlepszej nie wykorzystał w 34. minucie Benzema (po podaniu Valbueny), który został zablokowany przez Schweinsteigera.

Po przerwie podopieczni trenera Loewa kontrolowali grę, byli doskonale zorganizowani w każdej formacji. Trójkolorowi mocniej zaatakowali w 76. minucie. Najpierw Benzemę powstrzymał Hummels, a strzał Matuidiego obronił świetnie interweniujący Neuer.

Niebawem Niemcy mieli dwie doskonałe okazje, które mogły im dać spokój w końcówce. W 82. minucie po kapitalnej kontrze Schuerrle uderzył z czystej pozycji z 12 m prosto w Llorisa. Sześć minut później, po akcji Muellera prawym skrzydłem, znów przed szansą stanął Schuerrle, ale tym razem trafił w obrońcę Varane'a.

Trójkolorowi ambitnie starali się o remis. W 90+4. minucie byli tego bliscy, lecz piłkę uderzoną przez Benzemę w "krótki" róg odbił ręką Neuer.

Gracz meczu: Mats Hummels (Niemcy).