Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
James Rodriguez nowym idolem Kolumbii, Urugwaj za burtą (FOTO: Grzegorz Wajda z Rio)2014-06-29 06:49:00

23-letni James Rodriguez strzelił dwa gole dla Kolumbii w meczu z Urugwajem. Dzięki zwycięstwu 2-0 Los Cafeteros zmierzą się w ćwierćfinale MŚ z Brazylią.

1/8 finału, Rio De Janeiro (Estadio do Maracana): Kolumbia - Urugwaj 2-0 (1-0)

1-0 James Rodriguez 28

2-0 James Rodriguez 50

Sędziował Bjorn Kuipers (Holandia). Żółte kartki: Armero - Gimenez, Lugano. Widzów 73 804.

KOLUMBIA: David Ospina - Juan Zuniga, Cristian Zapata, Mario Yepes, Pablo Armero - Abel Aguilar, Carlos Sanchez - Juan Cuadrado (81 Fredy Guarin), James Rodriguez (85 Adrian Ramos) - Teofilo Gutierrez (68 Alexander Mejia), Jackson Martinez. Trener: Jose Pekerman (Argentyna).

URUGWAJ: Fernando Muslera - Martin Caceres, Jose Gimenez, Diego Godin, Alvaro Pereira (53 Gaston Ramirez) - Maximiliano Pereira, Alvaro Gonzalez (67 Abel Hernandez), Egidio Arevalo, Cristian Rodriguez - Edinson Cavani, Diego Forlan (53 Cristhian Stuani). Trener: Oscar Tabarez.

Kolumbia była lepszym zespołem i zasłużyła na awans (pierwszy raz w historii w ćwierćfinale!).

W 28. minucie obrońca rywali wybił piłkę głową, Aguilar - również głową - podał do stojącego ponad 20 metrów przed bramką Jamesa Rodrigueza, który przyjął futbolówkę na pierś i huknął z woleja. Muslera końcami palców wybił na poprzeczkę piłkę, która spadła za moment za linią bramkową do siatki. Fantastyczny gol, bodaj najpiękniejszy do tej pory na Mundialu.

Pięć minut po przerwie było 2-0, tym razem po kapitalnej akcji zespołowej. Z lewej na dalszy słupek zacentrował Armero, Cuadrado głową zbił futbolówkę na piąty metr, skąd James Rodriguez nieuchronnie strzelił do bramki.

Urusi nie zrezygnowali, kilka razy byli blisko powodzenia (najbliżej M. Pereira), ale David Ospina nie dał się pokonać.

Kolumbijczycy przystąpili do MŚ bez swego najlepszego strzelca Radamela Falcao (kontuzja). Mundial wykreował nowego bohatera. 23-letni James Rodriguez, który przeszedł z FC Porto do AS Monaco za 61 mln euro, zdobył już pięć goli i jest liderem klasyfikacji snajperów. Oscar Tabarez, trener Urugwajczyków, jak również trener Jose Pekerman (doprowadził Argentynę do ćwierćfinału MŚ 2006) uważają go za najlepszego piłkarza tego turnieju.

Gracz meczu: James Rodriguez (Kolumbia).