Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
Szymon Sićko najlepszym zawodnikiem, Marcin Lijewski trenerem2020-04-15 17:29:00

Znamy zwycięzców Gladiatorów 2020 PGNiG Superligi w piłce ręcznej. Bezkonkurencyjny okazał się Szymon Sićko – lewy rozgrywający NMC Górnik Zabrze, który wygrał aż w trzech kategoriach.

Mimo wcześniejszego zakończenia rozgrywek, organizatorzy postanowili docenić wysiłek zawodników, którzy rozegrali 169 meczów, czyli praktycznie całą rundę zasadniczą i jak co roku przyznać prestiżowe tytuły Gladiatorów. 18-osobowa kapituła 8 kwietnia wybrała nominowanych w 9 kategoriach. O tym, kto zdobędzie tytuł Gladiatora ostatecznie zadecydowali zawodnicy i sztaby szkoleniowe drużyn PGNiG Superligi.

Najwięcej nagród przypadło NMC Górnikowi Zabrze. 3 z nich trafiły do 23-letniego Szymona Sićko – lewy rozgrywający zdobył tytuł Zawodnika Sezonu, Bocznego Rozgrywającego Sezonu, a także Odkrycia Sezonu. Dla wypożyczonego z PGE VIVE Kielce Sićki miniony sezon był najlepszy w jego karierze. Imponował rzutami z dystansu, był również jednym z najlepiej asystujących w swojej drużynie (88 asyst). Dobrze zaprezentował się także w reprezentacji Polski podczas tegorocznych Mistrzostw Europy. W sezonie 2019/2020 zdobył 120 bramek, co dało mu również 2 miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców rozgrywek. Natomiast bezkonkurencyjny okazał się w liczbie rzuconych bramek z 9 metra, z którego zdobył aż 77 bramek. To był zdecydowanie sezon Szymona Sićki! Ten niesamowity progres Sićko zaliczył pod okiem Marcina Lijewskiego, który okazał się Trenerem Sezonu. W tej kategorii panowała największa zgoda wśród głosujących. Lijewski zgarnął aż 203 na 280 głosów. To on był głównym architektem sukcesu zabrzan, którzy po 5 latach znowu mogą się cieszyć medalem mistrzostw Polski.