Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
Kosowo pokonane2018-01-13 09:13:00

W meczu otwarcia turnieju 1. fazy kwalifikacji do MŚ 2019 reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych pokonała Kosowo 30:19 (13:12).

POLSKA – KOSOWO 30:19 (13:12)

POLSKA: Wyszomirski, Morawski – Makowiejew 1, Krajewski, Walczak, Nogowski 3, Genda 2, Syprzak 4 (1), Moryto 10 (2), M. Gębala, Przybylski 5, Paczkowski 1, Gierak 1, Krieger, T. Gębala 2, Chrapkowski 1.

KOSOWO: Gerbeschi, Berisha – Abdullahi, Ahmeti, Beshiri, Dedaj, Hohxa, Jupa, Krasniqi, Quni, Ramosaj, Dre. Tahirukaj, Dri. Tahirukaj, Terziqi, Xhafolli, Zherka.

Pierwsza połowa piątkowego spotkania była wyrównana, rywale nadrabiali braki techniczne zaangażowaniem i wolą walki. Po przerwie inicjatywa należała do biało-czerwonych, którzy wypunktowali przeciwników. W sobotę rywalem zawodników Piotra Przybeckiego będzie Cypr (21:30), a niedzielę Portugalia (19:00).

W drugim meczu turnieju w Povoa de Varzim w Portugalii: Portugalia - Cypr 47:16 (22:7).