Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
Dymisja Dujszebajewa przyjęta2017-05-12 23:11:00

Talant Dujszebajew nie będzie selekcjonerem reprezentacji Polski mężczyzn w piłce ręcznej. Andrzej Kraśnicki, prezes ZPRP, przyjął dymisję trenera kadry narodowej. Wcześniej – zgodnie z zapowiedzią – prezes ZPRP spotkał się ze szkoleniowcem.


Prezes Andrzej Kraśnicki i trener Talant Dujszebajew omówili dotychczasową współpracę: podsumowali osiągnięcia oraz przeanalizowali porażki. Trener podtrzymał swoją decyzję o rezygnacji z funkcji selekcjonera.


„Władzom Związku dziękuję za zaufanie. Drużynie i współpracownikom za ciężką pracę. Prowadzenie reprezentacji Polski było dla mnie – co zawsze podkreślam – dumą, wielkim zaszczytem i wyróżnieniem. Igrzyska olimpijskie i każdy nasz mecz przeżywałem jak Polak i miliony polskich kibiców. Miałem przed sobą jasne cele. Jednym z nich było zakwalifikowanie się drużyny narodowej do mistrzostw Europy w 2018 roku. To się nie udało. Jestem człowiekiem honoru. Chcę być uczciwy wobec siebie i innych. Czuję się odpowiedzialny za brak awansu – dlatego rezygnuję z funkcji trenera kadry narodowej” – powiedział Talant Dujszebajew.(...)


Talant Dujszebajew reprezentację Polski prowadził od lutego 2016 roku. Pod jego kierunkiem biało-czerwoni wywalczyli awans do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie zajęli 4. miejsce. Zakwalifikowali się też do finałów mistrzostw świata 2017 we Francji. (...)


"Talant Dujszebajew podtrzymał swoją decyzję o rezygnacji z funkcji trenera reprezentacji Polski. Po trudnej dla mnie, ale bardzo szczerej rozmowie, uszanowałem tę decyzję. Rozpoczęliśmy już negocjacje z potencjalnymi następcami na to stanowisko. Dziś spotkałem się z Piotrem Przybeckim. Rozmowy będą prowadzone także z innymi trenerami. Nasza drużyna narodowa wymaga scalenia, nie tylko w sensie sportowym, ale i ludzkim. Cel się nie zmienił – walczymy o kwalifikację do igrzysk olimpijskich w Tokio" – stwierdził Andrzej Kraśnicki, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce. 


Jan Korczak-Mleczko (Rzecznik Prasowy ZPRP)

zprp.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty