Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
Remis z Białorusią, Dujszebajew rezygnuje?2017-05-07 23:19:00

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych zremisowała w Płocku z Białorusią 27:27. Biało-czerwoni dali z siebie wszystko, przez całe spotkanie grali z ogromnym poświęceniem,, ale nie potrafili wygrać.


POLSKA – BIAŁORUŚ 27:27 (13:15)

POLSKA: Malcher, Morawski – Daćko 2, Lijewski 1, Łyżwa 2, Jachlewski 1, Krajewski 5, Bielecki 1, Kus 1, Jurecki 5, Syprzak 1, Moryto, Daszek 5, Przybylski, Paczkowski 1, Chrapkowski 2.

BIAŁORUŚ: Saldatsenka, Matskevich – Babichev 1, Baranau, Brouka 1, Gayduchenko 2, Karalek 2, Karvatski, Kulak, Kulesh 7, Padshyvalau, Pukhouski 9, Rutenka, Shylovich 5, Tsitou, Yurynok.


Polacy mają już tylko iluzoryczne szanse na awans do finałów ME 2018. Podczas pomeczowej konferencji prasowej trener Talant Dujszebajew zapowiedział, że zrezygnuje z pracy z biało-czerwonymi.


- Wszystkie decyzje podejmowałem ja i to ja ponoszę za nie odpowiedzialność. Powiedziałem o tym prezesowi Andrzejowi Kraśnickiemu od razu po meczu. On poprosił, abym się jeszcze zastanowił. Ale taka jest moja decyzja. Jestem dumny, że mogłem pracować z tą wspaniałą drużyną i życzę powodzenia mojemu następcy – tłumaczy Dujszebajew.


Poproszony o komentarz do słów selekcjonera, prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki wypowiada się w wyważonym tonie:

- Nie mam w zwyczaju podejmować tak istotnych decyzji, ani przyjmować tego typu oświadczeń w pomeczowych emocjach. Oficjalnie nie dostałem żadnej informacji o dymisji. Trener po meczu podszedł do mnie i powiedział, że po prostu nie wytrzymuje napięcia, ale nie chciałem z nim rozmawiać na korytarzu na tak poważny temat. Potem dotarły do mnie wieści z konferencji prasowej, jednak jeszcze raz podkreślam, przede wszystkim chcę się teraz spotkać ze szkoleniowcem i na spokojnie z nim porozmawiać – wyjaśnia szef ZPRP.


Grupa 2

Kolejność po 4 kolejkach: 1. Serbia 6 pkt, 2. Białoruś 5, 3. Rumunia 4, 4. Polska 1.

Do rozegrania:

14 czerwca: Serbia - Polska, 15 czerwca: Rumunia - Białoruś, 18 czerwca: Polska - Rumunia i Białoruś - Serbia.

Do finałów ME 2018 awansują dwie najlepsze drużyny z każdej z 7 grup oraz najlepsza drużyna z 3. miejsca.


zprp.pl, st

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty