Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
Kielczanie nie obronią prymatu w Lidze Mistrzów2017-04-02 19:37:00

KS Vive Tauron Kielce, ubiegłoroczny triumfator Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, nie obroni tytułu. Kielczanie po raz drugi przegrali z Montpellier (26-28) i nie awansowali nawet do ćwierćfinału...

Vive Tauron Kielce – Montpellier HB 26-28 (15-11)

Kielce: Szmal, Ivić – Jurecki 7, Walczak, Reichmann 1, Chrapkowski, Kus, Aguinagalde 2, Bielecki 5, Jachlewski, Strlek 1, Lijewski 6, Paczkowski, Zorman 1, Bombac 1, Djukić 2.

Montpellier: Gerard, Portner – Anquetil, Simonet 4, Truchanovicius, Toumi 2, Grebille 5, Dolenec 7, Guigou 1, Zvizej, Bonnefond, Faustin, Fabregas 3, Porte 3, Bingo 3.

Jeszcze w 43. minucie podopieczni Talanta Dujszebajewa prowadzili 20-16 i kibice w hali Legionów mieli solidne podstawy, aby wierzyć w odrobienie strat z pierwszego meczu w Montpellier (który VTK przegrało różnica pięciu bramek – było 28-33) i promocję do kolejnej rundy rozgrywek.

Niestety, w decydujących minutach kielczanie się pogubili, notując kilka prostych strat, co bezlitośnie wykorzystali Francuzi.