Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
Brazylia znów za mocna2017-01-14 18:31:00

Drugi mecz reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych na mistrzostwach świata i druga porażka, tym razem z Brazylią 24-28. Nie udał się więc biało-czerwonym rewanż za przegraną podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Polska - Brazylia 24-28 (11-16)

POLSKA: Malcher, Morawski 1 – Daćko 1, Jachlewski 4, Krajewski, Niewrzawa 1, Walczak 1, Moryto 1, Daszek 2, M. Gębala 1, Przybylski 1, Paczkowski 6, Gierak 2, T. Gębala 2, Chrapkowski 1.

BRAZYLIA: Santos – Teixeira 2, Silva 2, Torriani, Candido 1, Toledo 8, dos Santos 1, Pozzer 3, Chiuffa 1, Guimaraes 2, Novais 1, Ponciano, Langaro 7.

Mecz rozstrzygnął się... na początku, kiedy canarinhos zdobyli pięć bramek z rzędu. Nasz zespół pierwszego gola uzyskał dopiero w 8. minucie. Podopieczni trenera Dujszebajewa chcieli zaskoczyć rywali niecodzienną taktyką, grając w siedmiu w polu. Nie dało to efektu. Przegrywaliśmy 1-7, 3-9, 7-14, a do przerwy 11-16.

W II połowie świetnie nadal bronił w bramce brazylijskiej Santos, mając w pewnym momencie aż 44 procent skuteczności (ostatecznie 35%). W efekcie utrzymywała się przewaga Latynosów. Od stanu 19-26 doprowadziliśmy do 23-26, gdyż dobry okres miał nasz golkiper Morawski, który m.in. strzelił gola do pustej bramki i obronił karnego. Nie udało się jednak pójść za ciosem.

Aby wyjść z grupy, biało-czerwoni muszą pokonać Rosję i Japonię, co dla tak odmłodzonego i niedoświadczonego zespołu wydaje się bardzo trudnym zadaniem.

GRUPA A (Nantes):

13 stycznia: Japonia - Francja 19-31

14 stycznia

Brazylia - Polska 28-24

Norwegia - Rosja 28-24

Kolejność: Francja i Norwegia po 4 pkt, Rosja i Brazylia po 2, Polska i Japonia po 0.

15 stycznia: Francja - Norwegia (17:45), Brazylia - Japonia (20:45); 16 stycznia: Polska - Rosja (20:45)

GRUPA B

14 stycznia: Islandia - Słowenia 25-26, Tunezja - Hiszpania 21-26, Angola - Macedonia 22-31

Kolejność: Hiszpania, Słowenia i Macedonia po 4 pkt, Islandia, Tunezja i Angola po 0.

GRUPA C

13 stycznia: Białoruś - Chile 28-32, Niemcy - Węgry 27-23, Chorwacja - Arabia Saudyjska 28-23

14 stycznia: Węgry - Chorwacja 28-31

15 stycznia: Chile - Niemcy, Arabia Saudyjska - Białoruś

Kolejność: Chorwacja 4 pkt, Chile i Niemcy po 2, Białoruś, Arabia Saudyjska i Węgry po 0.

GRUPA D

13 stycznia: Katar - Egipt 20-22, Szwecja - Bahrajn 33-16, Dania - Argentyna 33-22

14 stycznia: Egipt - Dania 28-35

15 stycznia: Argentyna - Szwecja, Bahrajn - Katar

Kolejność: Dania 4 pkt, Szwecja i Egipt po 2, Katar, Argentyna i Bahrajn po 0.

Aktualizacja 23:02