Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
Rio 2016: Piłkarze ręczni w półfinale!2016-08-18 04:02:00

Polscy piłkarze ręczni pokonali Chorwację 30-27 i awansowali do półfinału olimpijskiego turnieju w Rio de Janeiro!

Polska - Chorwacja 30-27 (18-14)

POLSKA: Szmal, Wyszomirski (48 proc.) - Lijewski 7, Jachlewski 1, Krajewski, Bielecki 12 (3-k), Wiśniewski 1, B. Jurecki 1, Jurkiewicz 2, Syprzak 2, Daszek 4, Kus, Szyba, M. Jurecki.

CHORWACJA: Stevanovic, Pesic - Duvnjak 5, Stepancic 7, Kopljar 1, Gojun, Horvat, Karacic, Strlek 4, Cupic 7, Mamic 1, Sliskovic 1, Brozovic 1, Kozina.

Faworytami byli Chorwaci, którzy wygrali grupę eliminacyjną podczas gdy nasi zajęli w swojej czwarte miejsce. W pamięci była także klęska w styczniowych ME w Krakowie różnicą aż 14 goli.

W Rio było jednak całkiem inaczej. Przez długi czas wynik kręcił się koło remisu. Rywale objęli w 19. minucie prowadzenie 11-9, ale sześć minut później było 15-11 dla biało-czerwonych! Wkrótce nawet 18-13, a do przerwy 18-14.

W II połowie przewaga urosła do 20-14 (33. minuta), ale Chorwaci nie zamierzali się poddawać. Od stanu 21-16 zdobyli cztery bramki z rzędu, w 52. minucie doprowadzili do remisu 25-25. W tym trudnym dla nas momencie dwa gole rzucił Bielecki, który rozgrywał fantastyczny mecz (w sumie zanotował tuzin trafień!). Wspaniale spisywał się Wyszomirski, drugi nasz bohater obronił aż 15 strzałów na 31! W końcówce rywale nie wytrzymali presji, 2 minuty kary otrzymał Stepancic, a czerwoną kartkę zobaczył Gojun; w efekcie w ostatnich 4 minutach grali bez jednego zawodnika. Wykorzystali to Polacy, do braki chorwackiej trafili Syprzak, Jachlewski (do pustej), a wynik na 30-27 ustalił Lijewski.

W półfinale nasz zespół zmierzy się z Danią - w nocy z piątku na sobotę o godz. 1:30.