Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
Czternastka szczypiornistów na Rio2016-07-20 18:26:00

Trener Talant Dujszebajew ogłosił skład reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.


Przepisy dopuszczają możliwość zgłoszenia 14 zawodników i jednego rezerwowego, którym został rozgrywający Piotr Chrapkowski. Z drużyną do Brazylii poleci także inny rozgrywający Mariusz Jurkiewicz, który będzie mógł zostać zgłoszony do składu jedynie w obliczu kontuzji któregoś z kolegów, ale tylko podczas fazy grupowej turnieju.


- Mariusz ciężko trenował na zgrupowaniu w Arłamowie. Przepracował cały okres i jestem bardzo zadowolony z jego postawy. Przed ogłoszeniem składu na igrzyska nie miałem możliwości sprawdzenia go w grze, a obciążenia meczowe, to jednak co innego niż treningi. Nie mamy pewności czy jego kolano wytrzyma grę na pełnych obrotach a szczególnie, takie obciążenia jakie niesie za sobą turniej olimpijski. Dlatego Mariusz leci z nami do Kataru, gdzie dostanie szanse na grę w starciach z drużyną gospodarzy. Będę go tam bacznie obserwował. Następnie poleci z nami do Rio, będzie trenował z drużyną i będzie do dyspozycji na wypadek konieczności zmian – tłumaczy Tałant Dujszebajew.


Już w czwartek (21 lipca) biało-czerwoni udadzą do Doha, gdzie rozegrają dwa mecze towarzyskie z innymi uczestnikami turnieju w Rio, aktualnymi wicemistrzami świata – reprezentacją Kataru. Po powrocie znad Zatoki Perskiej Polacy zameldują się w Kielcach, a 28 lipca w Hali Legionów zagrają nieoficjalny sparing z Motorem Zaporoże.

Na 29 lipca zaplanowano niezwykle ważną uroczystość – w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego cała drużyna złoży ślubowanie olimpijskie.

Dzień później ponownie rozegrają test-mecz z ukraińskim klubem, tym razem 30 lipca w Arenie Legionowo.

Ostatniego dnia lipca biało-czerwoni odlecą do Rio, a od 1. sierpnia trenować już będą na obiektach olimpijskich. Cykl przygotowań zamknie sparing z Tunezyjczykami, który zaplanowano na 3 sierpnia, najprawdopodobniej w Future Arena, a więc Arenie Przyszłości – to w tej hali piłkarki i piłkarze ręczni walczyć będą o medale Igrzysk XXXI Olimpiady.

Rywalizację o punkty Polacy rozpoczną 7 sierpnia, od meczu z gospodarzami imprezy – Brazylijczykami.


SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI PIŁKARZY RĘCZNYCH NA IO W RIO DE JANEIRO:

Szmal Sławomir – KS Vive Tauron Kielce

Bielecki Karol – KS Vive Tauron Kielce

Jurecki Michał – KS Vive Tauron Kielce

Lijewski Krzysztof – KS Vive Tauron Kielce

Jachlewski Mateusz – KS Vive Tauron Kielce

Kus Mateusz – KS Vive Tauron Kielce

Wiśniewski Adam – SPR Wisła Płock SA

Daszek Michał – SPR Wisła Płock SA

Jurecki Bartosz – SPR Chrobry Głogów

Krajewski Przemysław – KS Azoty Puławy

Gierak Łukasz – TuS N-Lubbecke (Niemcy)

Szyba Michał – Kadetten Schaffhausen (Szwajcaria)

Wyszomirski Piotr – TBV Lemgo (Niemcy)

Syprzak Kamil – FC Barcelona Lassa (Hiszpania)

rezerwowy: Chrapkowski Piotr – KS Vive Tauron Kielce


zprp.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty