Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Lekka atletyka > Wiadomości LA
Złoto Anity Włodarczyk, tuzin medali biało-czerwonych2018-08-12 23:10:00

W ostatnim dniu 24. Mistrzostw Europy w lekkoatletyce siódmy złoty medal dla biało-czerwonych zdobyła w rzucie młotem Anita Włodarczyk. To jej czwarty tytuł z rzędu!


Brąz w tej samej konkurencji wywalczyła Joanna Fiodorow. W niedzielę na podium stanęła także Sofia Ennaoui - druga w biegu na 1500 m.


Tuż za podium znaleźli się Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski, ale poziom skoku o tyczce był niebotyczny! Wygrał niespełna 19-letni Szwed Armand Duplantis, zaliczając wysokośc 6.05 m! Lisek skoczył 5.90 i nie wystarczyło to do medalu.


Polska reprezentacja zdobyła na ME w Berlinie tuzin medali: 7 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy. W klasyfikacji medalowej wyprzedziła nas dzięki zwycięstwu w sztafecie sprinterów W. Brytania.


NIEDZIELNE WYNIKI

Kobiety

Maraton:

1. Volha Mazuronak (Białoruś) 2:26:22

2. Clemence Calvin (Francja) 2:26:28

3. Eva Vrabcova-Nyvltova (Czechy) 2:26:31

...

10. Izabela Trzaskalska 2:33:43


Maraton, drużynowo:

1. Białoruś 7:21:54 (Volha Mazuronak, Maryna Damantsevich, Nastassia Ivanova)

2. Włochy 7:32:46 (Sara Dossena, Catherine Bertone, Fatna Maraoui)

3. Hiszpania 7:44:06 (Trihas Gebre, Maria Azucena Diaz, Elena Loyo)


Młot:

1. Anita Włodarczyk (Polska) 78.94

2. Alexandra Tavernier (Francja) 74.78

3. Joanna Fiodorow (Polska) 74.00

4. Malwina Kopron (Polska) 72.20

5. Hanna Skydan (Azerbejdżan) 72.10


1500 m:

1. Laura Muir (W. Brytania) 4:02.32

2. Sofia Ennaoui (Polska) 4:03.08

3. Laura Weightman (W. Brytania) 4:03.75

4. Ciara Mageean (Irlandia) 4:04.63

5. Simona Vrzalova (Czechy) 4:06.47

...

12. Angelika Cichocka 4:10.93


5000 m:

1. Sifan Hassan (Holandia) 14:46.12

2. Eilish McColgan (W. Brytania) 14:53.05

3. Yasemin Can (Turcja) 14:57.63

...

11. Katarzyna Rutkowska 15:41.52

12. Paulina Kaczyńska 15:49.21


3000 m z przeszkodami:

1. Gesa-Felicitas Krause (Niemcy) 9:19.80

2. Fabienne Schlumpf (Szwajcaria) 9:22.29

3. Karoline Bjerkeli Groevdal (Norwegia) 9:24.46


4x100 m:

1. W. Brytania 41.88 (Asha Philip, Imani Lansiquot, Bianca Williams, Dina Asher-Smith)

2. Holandia 42.15 (Dafne Schippers, Marije van Hunenstijn, Jamile Samuel, Naomi Sedney)

3. Niemcy 42.23 (Lisa Marie Kwayie, Gina Lueckenkemper, Tatjana Pinto, Rebekka Haase)

4. Szwajcaria 42.30

5. Francja 43.10

6. Polska 43.34 (Kamila Ciba, Anna Kiełbasińska, Martyna Kotwiła, Ewa Swoboda)

Polki w eliminacjach 43.20 (6. czas).

Mężczyźni

Maraton:

1. Koen Naert (Belgia) 2:09:51

2. Tadesse Abraham (Szwajcaria) 2:11:24

3. Yassine Rachik (Włochy) 2:12:09

...

13. Mariusz Giżyński 2:16:02

19. Henryk Szost 2:18:09

21. Arkadiusz Gardzielewski 2:18:21

45. Błażej Brzeziński 2:22:35

52. Artur Kozłowski 2:26:28

Yared Shegumo nie ukończył


Maraton, drużynowo:

1. Włochy 6:40:48 (Yassine Rachik, Eyob Ghebrehiwet Faniel, Stefano La Rosa)

2. Hiszpania 6:42:43 (Javier Guerra, Jesus Espana, Camilo Raul Santiago)

3. Austria 6:49:29 (Lemawork Ketema, Peter Herzog, Christian Steinhammer)

4. Szwajcaria 6:51:58

5. Polska 6:52:31 (Mariusz Giżyński, Henryk Szost, Arkadiusz Gardzielewski)


Tyczka:

1. Armand Duplantis (Szwecja) 6.05

2. Timur Morgunov (ANA) 6.00

3. Renaud Lavillenie (Francja) 5.95

4. Piotr Lisek (Polska) 5.90

5. Paweł Wojciechowski (Polska) 5.80

Duplantis ma dopiero niespełna 19 lat!


Trójskok:

1. Nelson Evora (Portugalia) 17.10

2. Alexis Copello (Azerbejdżan) 16.93

3. Dimitrios Tsiamis (Grecja) 16.78


4x100 m:

1. W. Brytania 37.80 (Chijindu Ujah, Zharnel Hughes, Adam Gemili, Harry Aikines-Aryeetey)

2. Turcja 37.98 (Emre Zafer Barnes, Jak Ali Harvey, Yigitcan Hekimoglu, Ramil Guliyev)

3. Holandia 38.03 (Christopher Garia, Churandy Martina, Hensley Paulina, Taymir Burnet)

Polacy (Eryk Hampel, Remigiusz Olszewski, Dominik Kopeć, Przemysław Słowikowski) zajęli 2. miejsce w swojej serii dające awans do finału, ale zostali zdyskwalifikowani.

Klasyfikacja medalowa:

1. W. Brytania 7-5-6=18

2. Polska 7-4-1=12

3. Niemcy 6-7-6=19

4. Francja 3-4-3=10

5. Belgia 3-2-1=6

5. Grecja 3-2-1=6

7. Białoruś 3-1-3=7

8. Norwegia 3-1-1=5

9. Hiszpania 2-3-5=10

10. Ukraina 2-3-2=7


Klasyfikacja punktowa:

1. W. Brytania 212 pkt

2. Niemcy 196.5

3. Polska 172

4. Francja 116

5. Hiszpania 110

6. Włochy 87


wlodarczykberlin.jpg



więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty