Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Lekka atletyka > Wiadomości LA
ME: Srebro Marcina Lewandowskiego2018-08-10 22:31:00

Marcin Lewandowski zaprezentował na ostatniej prostej doskonały finisz, który dał mu srebro w biegu na 1500 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie.


PIĄTKOWE WYNIKI

Kobiety

Wzwyż:

1. Mariya Lasitskene (ANA) 200

2. Mirela Demireva (Bułgaria) 2.00

3. Marie-Laurence Jungfleisch (Niemcy) 1.96


Trójskok:

1. Paraskevi Papahristou (Grecja) 14.60

2. Kristin Gierisch (Niemcy) 14.45

3. Ana Peleteiro (Hiszpania) 14.44


Oszczep:

1. Chritin Hussong (Niemcy) 67.90

2. Nikola Ogrodnikova (Czechy) 61.85

3. Liveta Jasiunaite (Litwa) 61.59


400 m ppł:

1. Lea Sprunger (Szwajcaria) 54.33

2. Anna Ryzhykova (Ukraina) 54.51

3. Meghan Beesley (W. Brytania) 55.31


800 m:

1. Nataliya Pryshchepa (Ukraina) 2:00.38

2. Renelle Lamote (Francja) 2:00.62

3. Olha Lyakhova (Ukraina) 2:00.79

4. Adelle Tracey (W. Brytania) 2:00.86

5. Anna Sabat (Polska) 2:01.26


Młot, eliminacje: 1. Anita Włodarczyk 75.10, 5. Joanna Fiodorow 71.46, 6. Malwina Kopron 71.14

200 m, eliminacje: Anna Kiełbasińska 23.20 i Martyna Kotwiła 23.62 - awans do półfinału

1500 m, eliminacje: Sofia Ennaoui wygrała swoją serię (4:08.60, 1. czas) i awansowała do finału; awansowała też Angelika Cichocka (4:10.04, 11. czas)

3000 m z przeszkodami, eliminacje: odpadły Alicja Konieczek (9:41.16, 17. czas), Matylda Kowal (9:49.27, 24. czas) i Katarzyna Kowalska (9:54.83, 29. czas)

4x400 m, eliminacje: Polska - Małgorzata Hołub-Kowalik, Natalia Kaczmarek, Patrycja Wyciszkiewicz, Martyna Dąbrowska - wygrała swoją serię i awansowała do finału (3:28.52, 3. czas)

200 m, półfinały: odpadły Anna Kiełbasińska 23.29 (14. czas) i Martyna Kotwiła 23.41 (16. czas)

Mężczyźni

110 m ppł:

1. Pascal Martint-Lagarde (Francja) 13.17

2. Sergey Shubenkov (ANA) 13.17

3. Orlando Ortega (Hiszpania) 13.34

4. Damian Czykier (Polska) 13.38

5. Gregor Traber (Niemcy) 13.46

...

Artur Noga odpadł w półfinale - 13.66 (19. czas)


400 m:

1. Matthew Hudson-Smith (W. Brytania) 44.78

2. Kevin Borlee (Belgia) 45.13

3. Jonathan Borlee (Belgia) 45.19

4. Karol Zalewski (Polska) 45.34

5. Luka Janeżic (Słowenia) 45.43


1500 m:

1. Jakob Ingebrigtsen (Norwegia) 3:38.10 (Norweg ma 17 lat i 324 dni!)

2. Marcin Lewandowski (Polska) 3:38.14

3. Jake Wightman (W. Brytania) 3:38.25

4. Henrik Ingebrigtsen (Norwegia) 3:38.50

5. Charlie Da'Vall Grice (W. Brytania) 3:38.65


Tyczka, eliminacje: 1. Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski (oraz trzech innych zawodników) 5.61... 25. Robert Sobera 5.36

Trójskok, eliminacje: Karol Hoffmann nie zaliczył żadnego wyniku (kontuzja)

4x400 m, eliminacje: Polska - Dariusz Kowaluk, Mateusz Rzeźniczak, Rafał Omelko, Kajetan Duszyński - awansowała do finału (3:02.75, 5. czas)

800 m, półfinały: Adam Kszczot wygrał swoją serię (1:46.11 - 1. czas); awansowali także Michał Rozmys (1:46.17 - 3. czas) i Mateusz Borkowski (1:46.54 - 7. czas)


Klasyfikacja medalowa:

1. Niemcy 3-6-4

2. W. Brytania 3-3-3

3. Polska 3-3-0

4. Francja i Grecja 3-1-0





więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty