Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Lekka atletyka > Wiadomości LA
MP: Anita Włodarczyk z najlepszym wynikiem, złoto Klaudii Siciarz2018-07-22 18:43:00

W Lublinie zakończyły się 3-dniowe MP w lekkoatletyce. Najlepszy wynik uzyskała Anita Włodarczyk - 79.59 m, daje jej to 1. miejsce na liście światowej tego sezonu.


W biegu na 200 m zwyciężyła Martyna Kotwiła, która czasem 22.99 poprawiła rekord Polski U-20 należący do Ireny Kirszenstein.


Małopolska wywalczyła osiem medali, w tym jeden złoty - Klaudia Siciarz (KS AZS AWF Kraków) w biegu na 100 m ppł.

94. PZLA Mistrzostwa Polski (Lublin)

KOBIETY

100 m: 1. Ewa Swoboda (AZS-AWF Katowice) 11.12 (+2.7), 2. Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot) 11.23

200 m: 1. Martyna Kotwiła (RLTL ZTE Radom) 22.99, 2. Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot) 23.10

400 m: 1. Małgorzata Hołub-Kowalik (KL Bałtyk Koszalin) 51.18, 2. Justyna Święty-Ersetic (AZS-AWF Katowice) 51.26, 3. Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz) 51.73

800 m: 1. Anna Sabat (CWKS Resovia Rzeszów) 2:06.14, 2. Angelika Cichocka (SKLA Sopot) 2:06.55

1500 m: 1. Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) 4:13.32, 2. Katarzyna Broniatowska (KS AZS AWF Kraków) 4:16.37

5000 m: 1. Paulina Kaczyńska (WMLKS Pomorze Stargard) 16:25.46

100 m ppł: 1. Klaudia Siciarz (KS AZS AWF Kraków) 12.74 (+2.3), 2. Karolina Kołeczek (AZS UMCS Lublin) 12.94

400 m ppł: 1. Joanna Linkiewicz (KS AZS AWF Wrocław) 56.21

3000 m z przeszk.: 1. Matylda Kowal (CWKS Resovia Rzeszów) 9:53.18

Chód 5000 m: 1. Paulina Buziak (LKS Stal Mielec) 22:50.68, 2. Katarzyna Zdziebło (LKS Stal Mielec) 23:19.65

Wzwyż: 1. Michalina Kwaśniewska (ZLKL Zielona Góra) 1.84

Tyczka: 1. Justyna Śmietanka (AZS-AWF Warszawa) 4.50

W dal: 1. Anna Jagaciak-Michalska (OŚ AZS Poznań) 6.47, 2. Magdalena Żebrowska (KS Podlasie Białystok) 6.33, 3. Angelika Faka (WKS Wawel Kraków) 6.28

Trójskok: 1. Anna Jagaciak-Michalska (OŚ AZS Poznań) 14.24

Kula: 1. Paulina Guba (AZS UMCS Lublin) 18.82, 2. Klaudia Kardasz (KS Podlasie Białystok) 17.03, 3. Anna Niedbała (WKS Wawel Kraków) 16.42

Dysk: 1. Lidia Augustyniak (MKL Toruń) 55.84, 2. Daria Zabawska (KS Podlasie Białystok) 54.89, 3. Monika Nowak (KS AZS AWF Kraków) 51.91

Młot: 1. Anita Włodarczyk (RKS Skra Warszawa) 79.59, 2. Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań) 74.25, 3. Malwina Kopron (AZSUMCS Lublin) 70.88

Oszczep: 1. Marcelina Witek (AML Słupsk) 55.97


MĘŻCZYŹNI

100 m: 1. Dominik Kopeć (KS Agros Zamość) 10.26

200 m: 1. Dominik Kopeć (KS Agros Zamość) 20.70, 2. Karol Zalewski (AZS-AWF Katowice) 20.73

400 m: 1. Karol Zalewski (AZS-AWF Katowice) 45.53

800 m: 1. Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) 1:50.27

1500 m: 1. Adam Kszczot (RKS Łódź) 3:46.24, 2. Adam Czerwiński (UKS Lider Siercza) 3:46.77

5000 m: 1. Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów) 14:15.59

110 m ppł: 1. Damian Czykier (KS Podlasie Białystok) 13.37

400 m ppł: 1. Patryk Dobek (MKL Szczecin) 49.16, 2. Jakub Mordyl (KS AZS AWF Kraków) 50.31

3000 m z przeszk.: 1. Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów) 8:40.45

Chód 10 km: 1. Dawid Tomala (AZS KU Politechniki Opolskiej) 40:17.62

Wzwyż: 1. Maciej Grynienko (UKS Orlica Domaniów) 2.21, 2. Sylwester Bednarek (RKS Łódź) 2.21

Tyczka: 1. Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) 5.70, 2. Piotr Lisek (OSOT Szczecin) 5.70

W dal: 1. Tomasz Jaszczuk (WLKS Nowe Iganie) 8.10, 2. Piotr Tarkowski (KS AZS-AWF Biała Podlaska) 7.80, 3. Mateusz Różański (KU AZS PWSZ w Tarnowie) 7.73 (+2.1)

Trójskok: 1. Adrian Świderski (WKS Śląsk Wrocław) 15.89

Kula: 1. Michał Haratyk (KS Sprint Bielsko-Biała) 21.85, 2. Konrad Bukowiecki (KS AZS UWM Olsztyn) 21.04, 3. Jakub Szyszkowski (WKS Śląsk Wrocław) 20.18

Dysk: 1. Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław) 65.78, 2. Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki) 62.91

Młot: 1. Wojciech Nowicki (KS Podlasie Białystok) 80.26, 2. Paweł Fajdek (KS Agros Zamość) 80.14

Oszczep: 1. Marcin Krukowski (KS Warszawianka) 82.87


Klasyfikacja medalowa: 1. AZS-AWF Katowice 2-4-2, 2. KS Podlasie Białystok 2-4-1, 3. OŚ AZS Poznań 2-1-3... 10. KS AZS AWF Kraków 1-2-1, 32. UKS Lider Siercza 0-1-0, 40. WKS Wawel Kraków 0-0-2, 42. KU AZS PWSZ w Tarnowie 0-0-1.


Klasyfikacja punktowa: 1. AZS-AWF Katowice 447 pkt, 2. OŚ AZS Poznań 443, 3. KS AZS AWF Wrocław 376... 7. KS AZS AWF Kraków 308, 23. WKS Wawel Kraków 85, 46. UKS Lider Siercza 35, 49. TS Wieliczanka 35, 50. KU AZS PWSZ w Tarnowie 30.





więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty