Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Lekka atletyka > Wiadomości LA
Kraków Business Run – komplet w 3 minuty 52 sekundy2018-05-23 20:27:00

Tylko 3 minuty i 52 sekundy trwała rejestracja uczestników do Kraków Business Run 2018. W siódmej edycji biegu już 2 września wystartuje 5500 biegaczy, którzy pomogą osobom niepełnosprawnym ruchowo. 


- Nie spodziewaliśmy się, że pobijemy rekord, jaki w Krakowie padł w ubiegłym roku. Mimo zwiększenia puli dostępnych miejsc listę startową zapełniliśmy jednak o minutę szybciej! Rejestracja trwała jedynie 3 minuty i 52 sekundy – to dla nas najlepszy dowód na to, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się Kraków Business Run – mówi Agnieszka Pleti z Fundacji Poland Business Run.


Kraków Business Run jest częścią ogólnopolskiej imprezy – Poland Business Run, która odbywa się jednocześnie w 7 miastach. Pomysł narodził się jednak w Krakowie, dlatego nie dziwi, że właśnie tutaj co roku cieszy się wielką popularnością. 


Kraków Business Run jest sztafetą biznesową, w której każdy zespół liczy po 5 zawodników, jednak to też przede wszystkim bieg charytatywny. W tym roku pobiegnie między innymi dla Sylwii Kokot, u której konieczna była amputacja nogi przeprowadzona ze względu na złośliwy nowotwór. Sylwia ma 22 lata i po wielu miesiącach leczenia aktualnie wszystko jest na dobrej drodze – dziewczyna ma nadzieję nie tylko "stanąć na nogi", ale również dzięki protezie myśleć o planowaniu przyszłości.


Poland Business Run 2018 jednocześnie odbędzie się w kilku miastach – oprócz Krakowa będą to: Poznań, Katowice, Łódź, Warszawa, Wrocław, Gdańsk i Lublin. Zeszłoroczna edycja była rekordowa pod wieloma względami – pobiegła w niej ogromna liczba aż 20135 osób. Udało się zebrać ponad 1,6 mln złotych na pomoc w zakupie protez i sfinansowaniu rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.


Organizatorzy Kraków Business Run 2018: Fundacja Poland Business Run, Luxoft, UBS, Radisson Blu, EPAM, Cisco, KISS digital, Urząd Miasta Krakowa, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.


Informacja prasowa

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty