Strona główna > Koszykówka > Wiadomości koszykówka
Koszykówka: Biało-czerwoni ograli Węgrów2017-11-24 23:42:00

Świetny początek kwalifikacji do mistrzostw świata w wykonaniu reprezentacji Polski koszykarzy! Kadra trenera Mike’a Taylora wygrała z Węgrami 70:60. Kolejny mecz już w niedzielę - w Kłajpedzie nasz zespół zagra z Litwą.

Bydgoszcz: Polska - Węgry 70:60 (14:16, 8:13, 17:11, 31:20)

Polska: Ponitka 17, Sokołowski 14, Kulig 7, Gielo 7, Cel 6, Zamojski 5, Karnowski 5, Koszarek 5, Łączyński 2, Gruszecki 2.

Węgry: Perl 18, Vojvoda 15, Allen 11, Eilingsfeld 6, Varadi 6, Benke 2, Karahodzić 2, Rujak 0, Keller 0, Kovacs 0, Juhos 0.

Po I kwarcie goście prowadzili 16:14, w połowie meczu 29:22 (a było już 29:18).

Od pierwszych minut trzeciej kwarty Polacy wyszli z nową energią i zaczęli odrabiać straty. Po rzutach wolnych Kamila Łączyńskiego kadrze brakowało zaledwie punktu do remisu po 30 minutach rywalizacji.

Trafienie Michała Sokołowskiego na początku ostatniej kwarty dało długo wyczekiwane prowadzenie. Późniejsze trójki Michała Sokołowskiego i Tomasza Gielo pozwalały ekipie trenera Mike’a Taylora zdobyć sześć punktów przewagi. Od tego momentu Polakom grało się zdecydowanie łatwiej i swobodniej. W kluczowych momentach ważnym graczem był znowu Mateusz Ponitka i zwycięstwo nie było już zagrożone.