Strona główna > Koszykówka > Wiadomości koszykówka
ME koszykarzy już bez biało-czerwonych2017-09-06 19:57:00

Grecja pokonała w Helsinkach reprezentację Polski 95-77 i awansowała do 1/8 finału EuroBasketu. Dla biało-czerwonych to koniec zmagań na tegorocznych mistrzostwach Europy.

Grecja - Polska 95-77 (23-29, 26-14, 21-24, 25-10)

GRECJA: Calates 24 (4x3, 10 as.), Sloukas 26 (5x3), Printezis 14, Papanikolaou 8, Agravanis 0 - Bourousis 10, Pappas 3, Papagiannis 8, Mantzaris 0, Papapetrou 2, Antetokounmpo 0.

POLSKA: Cel 0, Kulig 26 (3x3), Ponitka 8, Waczyński 17, Koszarek 12 - Sokołowski 2, Zamojski 5, Gielo 0, Karnowski 7.

Trafienia Kostasa Sloukasa na początku spotkania lepiej ustawiały Greków - po dwóch minutach było już 8-4. Bardzo dobrze prezentował się jednak Damian Kulig, a po kontrze Mateusza Ponitki to biało-czerwoni zdobyli przewagę. Kolejna trójka Kuliga pozwoliła zespołowi trenera Mike’a Taylora prowadzić 20-14. Polacy byli skuteczni, dobrze wykorzystywali błędy rywali i dlatego pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem 29-23.

Grecy na początku drugiej części meczu błyskawicznie doprowadzili do remisu po rzucie Georgiosa Papagiannisa, a po trójce Kostasa Papanikolaou zdobyli nawet przewagę. Nasza drużyna dość długo nie mogła wrócić do meczu, ale zmieniał to Damian Kulig. Biało-czerwoni zbliżyli się nawet na dwa punkty, ale rywale konsekwentnie wymuszali akcje 2+1. Po kolejnym tego typu zagraniu Kostasa Sloukasa wygrywali na koniec pierwszej połowy 49-43.

Polacy trzecią kwartę zaczęli z dużą energią i szybko zbliżyli się na dwa punkty, a po wsadzie Damiana Kuliga doprowadzili do wyrównania. Rywale już po kilku minutach przekroczyli limit fauli, a nasza drużyna starała się to maksymalnie wykorzystać. Późniejsza trójka Łukasza Koszarka dała biało-czerwonym prowadzenie 59-58. Ekipa trenera Constandinosa Missasa co chwilę uciekała, ale nasz zespół starał się być ciągle blisko. Ostatecznie po 30 minutach było 70-67 dla przeciwników.

Na początku ostatniej kwarty Grecja zdobyła 6-punktową przewagę po trójce Nicka Calathesa. To właśnie nasi rywale ciągle byli drużyną mającą inicjatywę ofensywną, a nasza reprezentacja nie mogła znaleźć odpowiednich ustawień w obronie. Rzut z dystansu Georgiosa Printezisa dawał Grekom nawet 12 punktów przewagi na 2 minuty przed końcem. Ostatecznie to oni wygrali 95-77 i zagrają w dalszej fazie EuroBasketu w Stambule.