Strona główna > IO > Wiadomości IO
Rio 2016 (niedziela): Myszka spadł z podium, Bolt najszybszy2016-08-15 08:47:00

Piotr Myszka nie zdołał obronić trzeciego, medalowego miejsca w windsurfingowej klasie RS:X. Polski mistrz świata zajął ostatecznie na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro czwarte miejsce.

O wszystkim zadecydował niedzielny wyścig finałowy, w którym Polak zajął 8. miejsce. Francuz Pierre LeCoq, z którym Myszka rywalizował o miejsce na podium odrobił 2-punktową stratę i w decydującym starcie wyprzedził naszego reprezentanta o 2 lokaty. Wyścig finałowy punktowany był podwójnie.

Złoty medal wywalczył Dorian Van Rijsselberghe (Holandia). Mimo iż zwycięstwo miał już zapewnione przed wyścigiem finałowym, to nie odpuścił i wygrał niedzielny finał z udziałem dziesięciu najlepszych żeglarzy. Srebro utrzymał Brytyjczyk Nick Dempsey.

Finały

Maraton K: 1. Jemima Jelagat Sumgong (Kenia) 2:24:04, 2. Eunice Jepkirui Kirwa (Bahrajn) 2:24:13, 3. Mare Dibaba (Etiopia) 2:24:30... 21. Iwona Lewandowska 2:31:41, 23. Monika Stefanowicz 2:32:49, Katarzyna Kowalska nie ukończyła.

Trójskok K: 1. Caterine Ibarguen (Kolumbia) 15.17, 2. Yulimar Rojas (Wenezuela) 14.98, 3. Olga Rypakova (Kazachstan) 14.74... 10. Anna Jagaciak 14.07

400 m M: 1. Wayde Van Niekerk (RPA) 43.03 - rekord świata, 2. Kirani James (Grenada) 43.76, 3. Lashawn Merritt (USA) 43.85

Van Niekerk poprawił o 0.15 sekundy rekord świata należący od 17 lat do Amerykanina Michaela Johnsona. Biegacz z RPA jako jedyny na świecie ma rekordy życiowe poniżej 10 sekund na 100 m, poniżej 20 sekund na 200 m i poniżej 44 sekund na 400 m.

100 m M: 1. Usain Bolt (Jamajka) 9.81, 2. Justin Gatlin (USA) 9.89, 3. Andre De Grasse (Kanada) 9.91

Bolt zwyciężył na 100 m już na trzecich kolejnych igrzyskach! To jego siódme złoto olimpijskie.

Starty Polaków

Wzwyż M: do finału nie awansowali Wojciech Theiner (25. miejsce - 2.22) i Sylwester Bednarek (30. miejsce - 2.22)

400 m K: w półfinale odpadły Justyna Święty (17. czas - 51.62, rekord życiowy), Małgorzata Hołub (19. czas - 51.93) i Patrycja Wyciszkiewicz (22. czas - 52.51)

1500 m K: do finału awansowała Sofia Ennaoui (10. czas - 4:05.29), odpadły w półfinale Danuta Urbanik (22. czas - 4:11.34) i Angelika Cichocka (24. czas - 4:17.83)

BADMINTON

Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba przegrali w ćwierćfinale miksta z duetem malezyjskim Peng Soon Chan - Liu Ying Goh 17-21, 10-21. Polska para odpadła w ćwierćfinale olimpijskim również w Pekinie 2008 i Londynie 2012.

TENIS

W finale singla Brytyjczyk Andy Murray pokonał Argentyńczyka Juana Martina Del Potro 7-5, 4-6, 6-2, 7-5. Mecz trwał 4 godziny i 2 minuty. Murray obronił tytuł z Londynu.