Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Tomasz Marczyński z Lotto Soudal debiutuje w Tour de France2018-07-06 21:38:00

W sobotę, 7 lipca 2018 roku, rusza 105. edycja wyścigu kolarskiego Tour de France. Zawodnicy przejadą 3351 km podzielonych na 21 etapów. Start zaplanowano w Noirmoutier-en-l’Île fo Fontenay-le-Comte, departament Wandea, a metę 29 lipca, tradycyjnie w Paryżu. Polskim debiutantem w tegorocznym wyścigu jest doświadczony kolarz Tomasz Marczyński z grupy Lotto Soudal.  


Belgijska drużyna Lotto Soudal, powstała w 1985 roku, należy do najlepszych zawodowych grup kolarskich na świecie. Znaczący sukces odnotowała już w 1987 roku, za sprawą obecnego jej menadżera Marco Sergeanta, który wygrał wówczas jeden z etapów „Wielkiej Pętli”, jak się popularnie mówi o Tour de France.

Od tamtej pory zawodnicy Lotto Soudal wielokrotnie stawali na podium na najważniejszych wyścigach kolarskich. W 2017 roku odnotowali łącznie 25 triumfów. Aktualnym liderem zespołu jest Andre Greipel, który ma na swoim koncie m.in. 11 etapowych zwycięstw w Tour de France i 2 zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Tour Down Under. 


W 2016 roku do Lotto Soudal dołączył Tomasz Marczyński (ur. 6 marca 1984 r.), dla którego nawiązanie współpracy z belgijską drużyną było równoznaczne z wejściem do najwyższej kolarskiej ligi. Utalentowany wychowanek klubu Krakus Swoszowice kilkakrotnie zdobył tytuł mistrza Polski w kolarstwie szosowym, a w ubiegłorocznej edycji Vuelta a España wygrał 2 etapy wyścigu, potwierdzając swoją wysoką formę. W 2017 roku był nominowany do tytułu Sportowiec Roku 83. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego”.


Nieformalnie, Tomasz Marczyński określany jest jako „kapitan mentalny” grupy Lotto Soudal. Wpływ na to ma na pewno m.in. jego duże doświadczenie,  pozytywne nastawienie do życia, umiejętność podnoszenia się z porażek. To bardzo mobilizuje ekipę. 


W tym roku znalazł się w składzie Lotto Soudal na Tour de France – będzie to debiut Tomasza Marczyńskiego w tym największym wyścigu kolarskim na świecie.

- Kiedy byłem dzieckiem i zaczynałem swoją przygodę z rowerem, marzyłem, aby pewnego dnia wystartować w Tour de France. Dzisiaj, po dwudziestu latach ciężkiej pracy, walki, wzlotów i upadków to marzenie się spełnia - mówi Tomasz Marczyński. Jak zapowiada, da z siebie wszystko.


Informacja prasowa


Podczas trwania Tour de France 2018 przewidziane są spotkania LIVE z Tomaszem Marczyńskim na jego profilu FB (https://www.facebook.com/tomaszmarczynski/) w terminach 16.07 i 22.07.


marczynski.jpgwięcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty