Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Trzecie podium Kasperczyka i Sytego w Rajdzie Dolnośląskim2018-05-20 17:39:00

W zakończonym dziś Rajdzie Dolnośląskim pochodzący z Myślenic Tomasz Kasperczyk i Damian Syty wywalczyli trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej.


Dla załogi Tiger Energy Drink Rally Team to już trzecie podium zdobyte na oesach Dolnośląskiego. Do tego rezultatu Tomasz z Damianem dołożyli także trzecie miejsce na Power Stage, czyli dodatkowo punktowanym, finałowym odcinku rajdu. Tym samym Kasperczyk i Syty wyjeżdżają z Dusznik-Zdroju bogatsi o 18 punktów do klasyfikacji krajowego czempionatu. Zdobyte punkty pozwoliły im na awans w tabeli mistrzostw Polski – na trzecią lokatę.


Do rywalizacji w tegorocznej edycji Rajdu Dolnośląskiego stanęło 36 załóg, z czego osiem dysponowało najmocniejszymi i najszybszymi w stawce samochodami klasy R5. Od początku rywalizacji Kasperczyk z Sytym utrzymywali równe tempo, unikali problemów, przygód czy wycieczek poza trasę. Dzięki temu plasowali się w czołowej czwórce – zarówno swojej klasy, jak i klasyfikacji generalnej zawodów. Nie mniej równą formę reprezentanci Tiger Energy Drink Rally Team prezentowali podczas drugiego etapu zawodów. Dziś wszystkie odcinki specjalne ukończyli w pierwszej trójce i pewnie – z ponad minutową przewagą na kolejną załogą – dotarli do mety w Dusznikach-Zdroju. Na 18 punktów wywalczonych przez Kasperczyka i Sytego złożyło się 15 „oczek” za pozycję w klasyfikacji końcowej zawodów, a także trzy zdobyte za trzeci rezultat na kończącym rajd Power Stage.


Najszybsi w Rajdzie Dolnośląskim okazali się Brzeziński z Kozdroniem w Skodzie Fabii R5, którzy rzutem na taśmę – na ostatnim oesie – odebrali prowadzenie duetowi Grzyb/Wróbel (również Fabia R5). Po dwóch rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski liderem punktacji jest załoga Brzeziński/Kozdroń. Z kolei Kasperczyk z Sytym zanotowali solidny awans i zajmują obecnie trzecią pozycję klasyfikacji cyklu. Kolejnym ich startem na polskich oesach będzie Rajd Nadwiślański zaplanowany na weekend 8-10 czerwca.


Tomasz Kasperczyk: - Opuszczę ten rajd z mieszanymi uczuciami. Ukończyliśmy go na podium, więc oczywiście przeważają dobre emocje. Cieszę się, że jechaliśmy równo, bez przeceniania swoich możliwości i przygód, które mogą zrujnować nawet najlepszy i najciężej wypracowany wynik. Starałem się znaleźć odpowiednie tempo, by nie pojechać szybciej niż potrafię, bo to żadna sztuka. Z drugiej strony nie byłem w stanie włączyć się w walkę z Grzegorzem Grzybem, Kubą Brzezińskim, a wcześniej także z Miko Marczykiem. Na pewno jednak zrealizowaliśmy plan minimum – w klasie mieliśmy ośmiu rywali, a zdobyliśmy podium i co najważniejsze – awansowaliśmy w klasyfikacji mistrzostw. Podczas Rajdu Nadwiślańskiego czeka nas ciężka walka o utrzymanie, a może także poprawę naszej pozycji.


Nieoficjalna klasyfikacja końcowa Rajdu Dolnośląskiego 2018

1. Brzeziński/Kozdroń (Skoda Fabia R5) +1:11:50,2 s

2. Grzyb/Hundla (Skoda Fabia R5) +0,3 s

3. Kasperczyk/Syty (Ford Fiesta R5) +1:10,9 s

4. Kołtun/Pleskot (Ford Fiesta R5) +2:19,2 s

5. Słobodzian/Dachowski (Subaru Impreza STi) +3:50,5 s

6. Byśkiniewicz/Wisławski (Hyundai i20 R5) +3:58,7 s

7. Jurecki/Trela (Peugeot 208 R2) +5:22,6 s

8. Wróblewski/Spentany (Peugeot 208 R2) +5:27,6 s

9. Strychalski/Pochroń (Nissan 350Z) +7:50,7 s

10. Krysiak/Pachuta (Ford Fiesta) +8:11,4 s


Punktacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2018 po Rajdzie Dolnośląskim

1. Brzeziński/Kozdroń 52 pkt.

2. Grzyb/Hundla 50 pkt.

3. Kasperczyk/Syty 28 pkt.

4. Kołtun/Pleskot 23 pkt.

5. Marczyk/Gospodarczyk 20 pkt.

6. Byśkiniewicz/Wisławski 15 pkt.

7. Gabryś/Natkaniec 14 pkt.

8. Słobodzian/Dachowski 14 pkt.

9. Jurecki/Trela 6 pkt.

10. Wróblewski/Spentany 5 pkt.

 

Informacja prasowa

tigerrally.pl


kaspdolno.jpgwięcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty