Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Czwarta runda dla Kariny2016-06-07 23:32:00

W miniony weekend w Krakowie na torach łuczniczych KS Płaszowianki odbyła się czwarta runda łuczniczego Grand Prix kadry narodowej. Po raz czwarty zdecydowanie zwyciężyła najlepsza w tej chwili polska zawodniczka – Karina Lipiarska-Pałka (Grot Zabierzów) wyprzedzając koleżanki z reprezentacji – Natalię Leśniak i Wioletę Myszor (obie Łucznik Żywiec).

W pierwszym dniu po kwalifikacjach Karina była na 3. miejscu, a w pojedynkach pucharowych zajęła 2. lokatę ulegając w finale Natalii Leśniak 5:6 (po barażu 8:10). W drugim dniu w kwalifikacjach zajęła 1. pozycję, a w pojedynkach pucharowych w finale uległa Wiolecie Myszor 3:7. Takie wyniki dały Karinie zwycięstwo w punktacji IV rundy i zdecydowane prowadzenie po 4 rundach.

Teraz przed reprezentacją bardzo ważny start w dniach 13-19 czerwca w Pucharze Świata w Antalyi (Turcja), gdzie powalczy o kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich Rio 2016.