Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Lipiarska-Pałka dziewiąta w Nottingham2016-05-31 06:44:00

W mistrzostwach Europy w łucznictwie w angielskim Nottingham Karina Lipiarska-Pałka z Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „GROT” Zabierzów zajęła w końcowej klasyfikacji 9. miejsce.

Po 10. pozycji w kwalifikacjach w pojedynkach eliminacyjnych pokonała Mousikou Elenę (Cypr) 7:3  i koleżankę z reprezentacji Natalię Leśniak 6:0. W 1/8 finału po barażu 9:10 uległa reprezentantce Ukrainy Veronice Marczenko 5:6, późniejszej mistrzyni Europy.

Zespół reprezentacyjny w składzie Karina Lipiarska-Pałka, Wioleta Myszor i Natalia Leśniak (obie Łucznik Żywiec) nie spełnił oczekiwań i po 10. pozycji w kwalifikacjach przegrał pierwszy mecz z reprezentantkami Danii 2:6 zajmując ostatecznie 9. miejsce.

Karina Lipiarska-Pałka i Paweł Marzec (Talent Wrocław) zajmowali po kwalifikacjach 7. miejsce. Niestety, niedyspozycja Kariny (zatrucie pokarmowe) zmusiła trenera do zastąpienia jej Wioletą Myszor i para ta uległa reprezentacji Ukrainy 2:6 zajmując również 9. lokatę.

Najwyższą pozycję z naszej reprezentacji zanotował Paweł Marzec zajmując ostatecznie 7. miejsce.

Osobny rozdział w trakcie tych zawodów to indywidualne kwalifikacje o RIO-2016. Przystąpiło do nich 95 mężczyzn, w tym trójka naszych reprezentantów – Sławomir Napłoszek, Paweł Marzec i Kacper Sierakowski. Tu sytuacja była niezwykle trudna, gdyż do igrzysk kwalifikowało się tylko trzech zawodników.  Po pomyślnym starcie w 1/48 i 1/24 rozgrywek finałowych, w 1/16 odpadł Sławomir Napłoszek, a po wyrównanych pojedynkach w 1/8 finału swój udział zakończyli Paweł Marzec i Kacper Sierakowski.

Kolejnym etapem walki o kwalifikacje olimpijskie dla polskich łuczników będzie start w Pucharze Świata w Antalyi (Turcja) w dniach 13-19 czerwca. Łucznicy na dzisiaj mają jedną kwalifikację, którą dla Polski zdobyła w ubiegłym roku w Mistrzostwach Świata w Kopenhadze Karina Lipiarska-Pałka.