Strona główna > Hokej > Wiadomości hokej
Hokeiści Cracovii mistrzami Polski!2017-04-02 21:52:00

Hokeiści Cracovii wywalczyli 12. tytuł mistrza Polski. Na lodowisku w Tychach wygrali w niedzielę siódmy finałowy mecz play-off z GKS Tychy 2-1.  W serii krakowianie przegrywali już 1-3 i piątą potyczkę rozgrywali w Tychach.

Tuż po rozpoczęciu dogrywki Damian Kapica uruchomił prostopadłym podaniem Petra Sinagla, a ten w sytuacji sam na sam posłał krążek między "parkanami" Štefana Žigardy'ego.

- Już w pierwszej zmianie dogrywki rywale popełnili błąd, co pozwoliło nam zdobyć gola i sięgnąć po mistrzostwo. To ważny sukces dla klubu, bowiem po raz drugi z rzędu zagramy w Lidze Mistrzów - powiedział trener "Pasów" Rudolf Rohaček.

Przed rokiem Cracovia także w 7. meczu finałowym pokonała GKS Tychy 2-1.

GKS Tychy - Cracovia 1-2 (0-1, 1-0, 0-0 - 0-1) po dogr.

0-1 Maciej Urbanowicz - Filip Drzewiecki 18:04

1-1 Josef Vitek - Kamil Górny - Michał Woźnica 21:31

1-2 Petr Sinagl - Damian Kapica 60:45

Sędziowali: Tomasz Radzik (Krynica) i Zbigniew Wolas (Oświęcim). Kary: 10 - 12 min. Stan rywalizacji: 3-4. Widzów ok. 3000.

TYCHY: Žigardy – Kolarz, Kotlorz; Witecki, Galant, Bepierszcz – Kuboš, Zatko; Makrov, Semorad, Kolusz – Bryk, Górny; Jeziorski, Rzeszutko, Komorski – Ciura, Pociecha; Woźnica, Vitek. Trener: Jiři Šejba.

CRACOVIA: Radziszewski – Zib, Dąbkowski; Sykora, McPherson, Kalus – Rompkowski, Novajovsky; Šinagl, Dziubiński, Kapica – Kruczek, Wajda; Urbanowicz, Słaboń, Drzewiecki – Dutka, Noworyta; Domogała, Chovan, Kisielewski. Trener: Rudolf Rohaček.