Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Hokej > Wiadomości hokej
Hokejowa Liga Mistrzów: Cracovia w TAURON Arenie Kraków2016-07-12 07:40:00

Kraków będzie gospodarzem kolejnych, atrakcyjnych wydarzeń hokejowych. 17 i 19 sierpnia COMARCH Cracovia podejmie w Lidze Mistrzów bardzo mocnych rywali – tegorocznego wicemistrza Czech, zespół Sparty Praga i czołową drużynę szwedzką Färjestad BK Karlstad. Mecze zostaną rozegrane w TAURON Arenie Kraków.


Informacje te potwierdzili uczestniczący w poniedziałek, 11 lipca w konferencji prasowej dyrektor zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal i wiceprezes zarządu MKS Cracovia SSA Jakub Tabisz.


Obecna na spotkaniu z dziennikarzami prezes zarządu Agencji Rozwoju Miasta SA Małgorzata Marcińska przekazała bardzo ciekawą wiadomość. W sierpniu z tafli lodowej TAURON Areny Kraków skorzystają nie tylko ekipy walczące w rozgrywkach Hokejowej Ligi Mistrzów (Champions Hockey League), ale także amatorzy jazdy na łyżwach. Obecnie trwa ustalanie szczegółów udostępnienia ślizgawki mieszkańcom Krakowa i wszystkim miłośnikom tej formy aktywnego spędzania wolnego czasu.


- Zapraszamy na ślizgawkę po raz czwarty, tym razem w lecie. Do tej pory skorzystało z lodowiska około 60 tysięcy osób. Jestem przekonana, że w sierpniu, podczas upałów, jazda na łyżwach stanie się wspaniałym relaksem – zachęcała prezes Małgorzata Marcińska.


Hokeiści COMARCH Cracovii w poniedziałek, 11 lipca rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. – Zrobimy wszystko, żeby 17 sierpnia przeciwko Sparcie Praga zagrać na najwyższym poziomie – zapewnił trener Rudolf Roháček. Odnosząc się do spraw taktycznych, wskazał na siedzącego obok bramkarza Rafała Radziszewskiego. Jeśli nie puści gola, to szanse na pokonanie Sparty czy Färjestad staną się poważne.  


- W takich rozgrywkach, na tak wysokim poziomie jeszcze nikt z nas nie brał udziału – stwierdził Rafał Radziszewski. – Ja znam tylko jednego Polaka, który grał w Lidze Mistrzów – Arona Chmielewskiego.  Przed nami więc wspaniała okazja do rywalizacji z czołowymi drużynami Europy.


W sezonie 2016/2017 w Hokejowej Lidze Mistrzów wystąpi 48 zespołów, podzielnych na 16 grup – po 3 ekipy w każdej. Dwie najlepsze z grupy awansują do fazy play off. Finał CHL zaplanowano 7 lutego 2017 roku. Trofeum broni Frölunda Göteborg. 


Jerzy Sasorski 

www.zis.krakow.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty