Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Hokej > Wiadomości hokej
Hokejowa Liga Mistrzów w Tauron Arenie Kraków2016-06-30 07:20:00

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z hokeistami Comarch Cracovii i pogratulował im zdobycia mistrzostwa kraju i Pucharu Polski oraz gry w Lidze Mistrzów.


Przypominając o sukcesach odnoszonych przez drużynę hokejową Cracovii jeszcze w latach trzydziestych XX wieku i dominacji  na polskich lodowiskach w ostatniej dekadzie, Prezydent Jacek Majchrowski podkreślił, że w 2016 roku podopieczni trenera Rudolfa Rohačka po wywalczeniu supremacji w lidze i Pucharze Polski zapiszą w dziejach klubu wyjątkowe wydarzenie – po raz pierwszy wystąpią w Lidze Mistrzów! 17 i 19 sierpnia w TAURON Arenie Kraków zagrają z bardzo znanymi zespołami – Spartą Praga i Färjestad BK Karlstad (rewanże – 26 sierpnia w stolicy Czech i 10 września – w Szwecji).


Podczas uroczystości w Sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory Prezydent Jacek Majchrowski wręczył hokeistom Comarch Cracovii okolicznościowy puchar, od trenera Rudolfa Rohačka i kapitana drużyny Patryka Noworyty otrzymał natomiast pamiątkową koszulkę i kij hokejowy z autografami zawodników i szkoleniowców.


W imieniu władz MKS Cracovia SSA podziękował za wtorkowe spotkanie wiceprezes Jakub Tabisz. Trener Rudolf Rohaček wyraził przekonanie, że sierpniowe mecze LM ściągną na trybuny komplet publiczności, czyli po 15 tysięcy widzów.


Sparta Praga jest tegorocznym wicemistrzem Czech, a Färjestad BK to aż dziewięciokrotny mistrz Szwecji.

JS/ZIS

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty