Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Hokej > Wiadomości hokej
Polscy hokeiści pojadą do Kijowa2016-05-20 16:58:00

Ukraina zorganizuje hokejowe mistrzostwa świata zaplecza elity. Turniej dywizji 1 grupy A odbędzie się od 22 do 28 kwietnia 2017 roku w Kijowie. Tak zdecydowali obradujący w Moskwie delegaci z poszczególnych federacji podczas trwającego w stolicy Rosji. Tym samym nasi hokeiści powalczą o awans do elity w kijowskim Pałacu Sportu z gospodarzami, Kazachami, Węgrami, Austriakami i Koreańczykami. 


Polska zorganizuje w przyszłym roku aż dwa turnieje mistrzostw świata kobiet. Seniorki będą jako beniaminek gospodarzem MŚ 1B. Czempionat zostanie rozegrany od 8 do 14 kwietnia 2017 roku. – Po dwóch latach z rzędu promocji męskiego seniorskiego hokeja w naszym kraju przyszła kolej na damy. Cieszymy się, że pierwszy raz w historii polskiego hokeja będziemy mogli zorganizować seniorskie mistrzostwa świata kobiet. To, że przyznano nam aż dwa turnieje hokeistek odbieramy jako docenienie organizacji dotychczasowych imprez w Polsce, naszej pracy i mocnej pozycji Marty Zawadzkiej w światowym żeńskim hokeju – komentuje wprost z kongresu w Moskwie prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Dawid Chwałka. – 2017 będzie na pewno rokiem kobiecego hokeja w Polsce – dodaje.


Polsce hokeistki juniorki (kadra u18), które podobnie do seniorek wywalczyły ostatnio awans do dywizji 1B także będą gospodarzem mistrzostw świata. Turniej odbędzie się od 7 do 14 stycznia. Możliwe, że areną zmagań będzie lodowisko Jastor w Jastrzębiu-Zdroju.

Biuro Prasowe PZHL

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty