Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Hokej > Wiadomości hokej
Hokejowe MŚ: Złamana żuchwa Patryka Wajdy2016-04-27 13:38:00

Niestety potwierdziły się pierwsze diagnozy odnośnie stanu zdrowia Patryka Wajdy. 28-letni   obrońca  polskiej  reprezentacji  po  wczorajszej  ofiarnej interwencji na lodzie i rzuceniu się pod krążek doznał wieloodłamowego złamania żuchwy. Wychowanek  Podhala Nowy Targ nie zagra już na mistrzostwach świata 1A w Katowicach.


Patryk spędził noc w szpitalu. Przeszedł operację zespolenia żuchwy na płycie stabilizacyjnej. Dziś w południe odebraliśmy go ze szpitala. Na tym turnieju już nie zagra.Jest mocno osłabiony po zabiegu, przyjął sporą ilość leków – powiedział serwisowi pzhl.tv lekarz hokejowej reprezentacji Polski Maciej Żelawski. – Żuchwa zrasta się około sześciu tygodni. Patryk Wajda powinien wrócić do treningów na nowy okres przygotowawczy do sezonu ligowego. Oczywiście nie obejdzie się bez zajęć w ochronnej masce. Na razie przez miesiąc będzie na diecie półpłynnej. Wysiłek fizyczny jest niewskazany – dodał Maciej Żelawski.


Patryk Wajda (Cracovia) doznał kontuzji w 10 minucie wczorajszego meczu ze Słowenią. Po kilkudziesięciu sekundach podniósł się z lodu i w towarzystwie serwisu medycznego naszej kadry od razu zszedł do szatni, a następnie został odwieziony do szpitala. Był to jego 98 występ w reprezentacji i na jubileusz będzie musiał poczekać co najmniej do jesieni.


Patryk – góral z krwi i kości to twardy zawodnik, słynący z cech wolicjonalnych, nigdy nie odpuszczający na lodzie. Tak samo będzie na pewno w tym przypadku. Życzymy udanej rehabilitacji i szybkiego powrotu na lód!


Po stracie Patryka Wajdy polska kadra na mistrzostwa w Spodku liczy obecnie 21 zawodników plus rezerwowy bramkarz Kamil Kosowski. – Zgodnie z regulaminem nie można dokonać zmiany i wprowadzić nowego gracza za kontuzjowanego zawodnika z pola. Zostajemy zatem z siedmioma obrońcami – mówi kierownik reprezentacji Andrzej Zabawa.


Dziś o 20 w katowickim Spodku mecz Polska – Austria. Bilety dostępne są w cenie od 25 zł w serwisie www.ebilet.pl, salonach sieci empik lub kasach Spodka.


Biuro Prasowe PZHL


spodek1 Patryk Wajda (z lewej) już nie zagra w katowickich mistrzostwach. Fot. Michał Chwieduk, PZHL

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty