Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Hokej > Wiadomości hokej
Hokeista czeskiej Ekstraligi Ambasadorem Fundacji Sportowcy Dzieciom!2015-04-19 12:45:00

Aron Chmielewski, hokejowy reprezentant Polski został dzisiaj, w dniu startu hokejowych Mistrzostw Świata w Krakowie, wyróżniony tytułem Honorowego Ambasadora Fundacji Sportowcy Dzieciom.


Aron Chmielewski ma 23 lata. Jest wychowankiem Stoczniowca Gdańsk. Największe sukcesy odniósł jednak z Comarch-Cracovią zdobywając mistrzostwo i Puchar Polski. Indywidualnie w sezonie 2013/2014 był drugi w klasyfikacji strzelców i trzeci w klasyfikacji asystentów Polskiej Ligi Hokeja. Od kwietnia 2014 roku reprezentuje czołowy klub czeskiej Estraligi HC Ocelari Trzyniec, z którego przekazywany jest na niektóre mecze do pierwszoligowego HC Hawierzów.


- To dla mnie wielkie wyróżnienie i zaszczyt -  powiedział Aron Chmielewski - Cieszę się, że będę mógł wraz z innymi wspaniałymi sportowcami pomagać zachęcając dzieci i młodzież by bawili się sportem. To bardzo trudne zadanie. Przeraża mnie jak wielkie sidła ma internet i jak dużo dzieciaków prowadzi dziś życie w sieci. Warto wirtualną aktywność zamienić na aktywność fizyczną, ruch i sport. Warto znaleźć prawdziwych, rzeczywistych kolegów i przyjaciół. Kiedyś sam widziałem tylko gry przed twarzą, ale dzięki sportowi mogę brać dziś udział w wielkich imprezach. Moją młodość uratował tata. Dlatego apeluję do rodziców: ratujcie swoje pociechy! Sport nie zawsze przynosi sukcesy, nie musi być zawodem, profesją lecz może być wspaniała rozrywką oraz pracą nad sobą, swoim ciałem i umysłem co jest niezbędne w młodym wieku. Gramy dzisiaj z Włochami. Trzymajcie za nas kciuki! – zaapelował Aron Chmielewski.


- Dziękujemy Aronowi, że dostrzegł nasze zaangażowanie. Udowodnił nam, że dzięki ciężkiej pracy nad sobą i przede wszystkim dla siebie można grać w hokeja nawet w topowym klubie bardzo mocnej czeskiej Ekstraligi. Za naszym siatkarskim reprezentantem Krzysztofem Ignaczakiem zaapeluję do rodziców: sport daje coś wyjątkowego – specyficzny charakter, który pozostanie na całe życie. Trzeba dzieciom podarować nie pieniądze czy zabawki lecz właśnie sport. On da im siłę do stawiania czoła życiu. Czasy się zmieniły. Kiedyś to dorośli patrzyli jak dzieci bawiły się aktywnością fizyczną. Dzisiaj coraz częściej to dzieci patrzą się jak bawią się dorośli - powiedział Dariusz Mróz z Fundacji Sportowcy Dzieciom.


* * *


Przypomnijmy, iż to właśnie polscy hokeiści (ambasadorem Fundacji jest także reprezentant Leszek Laszkiewicz z JKH GKS Jastrzębie) rozpoczęli minionej zimy pierwszą edycję akcji Snow Eagle Challenge, której celem jest zwrócenie powszechnej uwagi na malejąca aktywność fizyczną dzieci i młodzieży. Poprzez wykonywanie znanej nam wszystkim z dzieciństwa zabawy, odbicia „orła na śniegu” biało-czerwone orły - hokeiści (m.in. :GKS Tychy, KH Sanok, Podhale Nowy Targ oraz reprezentacja Polski), piłkarze (m.in. Cracovia, GKS Katowice, Ruch Chorzów), siatkarki (Izabela Bełcik), lekkoatleci, biathlonistki i przedstawiciele wielu innych dyscyplin - akcentowali społeczny problem jakim jest rosnąca ilość godzin spędzanych przez dzieci i młodzież przed ekranami komputerów, tabletów i telefonów komórkowych.


W ramach współpracy PZHL i Fundacji Sportowcy Dzieciom oraz projektu Fundacji „Więcej sportu w realu” mecze hokejowych Mistrzostw Świata w Kraków Tauron Arenie zobaczyć będą mogły bezpłatnie dzieci i młodzież z podkrakowskich szkół, m.in.: z Niegowici, Zręczyc, Winiar.

* * *

Fundacja Sportowcy Dzieciom

Pragniemy nieść - i niesiemy - wiele dobrego dla dzieci i młodzieży. Cieszy nas również, że odnajdujemy coraz więcej osób, firm i instytucji, które wspólnie z nami są gotowe poświęcić swój czas i siły na spełnianie dziecięcych marzeń. Jesteśmy organizacją apolityczną.


Dzięki naszemu wsparciu i pomocy najmłodsi mogą uczestniczyć w różnego rodzaju wydarzeniach sportowych oraz poznawać wiele ciekawych osób, które swoją postawą dają przykład, że sport to nie tylko rozrywka, ale także ciężka praca, charakter i rozwój intelektualny.

Nasza działalność ma na celu zwiększenie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Poprzez sport pragniemy walczyć o ich dobrą kondycję i prawidłową sylwetkę oraz z uzależnieniem od gier i internetu, który stał się istotnym i rosnącym problemem społecznym.


Dzieci i młodzież aktywizujemy poprzez ruch i udział w różnych akcjach i projektach. Współpracujemy z największymi postaciami w sportach indywidualnych i zespołowych. Honorowymi Ambasadorami Fundacji są sportowcy reprezentujący wiele dyscyplin sportowych – mistrzowie Europy, mistrzowie olimpijscy i mistrzowie świata – m.in:

Kamil Stoch – skoki narciarskie

Leszek Laszkiewicz – hokej

Ewa Chodakowska – fitness

Sebastian Kawa – szybownictwo

Paweł Zatorski – siatkówka

Luiza Złotkowska - łyżwiarstwo szybkie

Adrian Zieliński – podnoszenie ciężarów

Kamila Lićwinko – skok wzwyż

Artur Karwowski – skoki spadochronowe

Ewa Pajor – piłka nożna

Izabela Bełcik – siatkówka

Michał Wieczorek – pilot samolotowy

Marek Kolbowicz – wioślarstwo

Maria Depta – karate

Patryk Chojnowski – tenis stołowy

Merab Gabunia – rugby


link: http://www.sportowcydzieciom.pl/pl/


inf. prasowa

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty