Strona główna > Hokej > Wiadomości hokej
Hokejowa reprezentacja Polski do lat 20 awansowała do Dywizji IA2012-12-16 18:11:00

Hokejowa reprezentacja Polski do lat 20 wygrała Mistrzostwa Świata Dywizji IB w Doniecku! W decydującym meczu "Biało-czerwoni" pokonali Włochów 3-2. Bohaterem meczu był Kacper Guzik, strzelec wszystkich bramek dla naszej drużyny.

Do 40 minuty mecz układał się po myśli Włochów. Polacy przeważali, oddawali więcej strzałów, ale to rywale dwukrotnie pokonali Davida Zabolotnego i prowadzili 2-0. Jednak 26 sekund przed końcem drugiej tercji szczęście opuściło Włochów i Kacper Guzik strzelił kontaktowego gola. Od początku trzeciej tercjj  "Biało-czerwoni" z impetem natarli na rywali i już w 44. minucie mieliśmy remis. Mecz, którego stawką było zwycięstwo w turnieju, zaczął się od nowa. Wiadomo było, że drużyna, która strzeli trzeciego gola zapewni sobie sukces. I tego gola strzelił niezawodny dziś Kacper Guzik w 58 minucie. Włosi wycofali bramkarza, ale wynik nie uległ już zmianie. Za rok Polska zagra w Dywizji IA.

Trener Andriej Parfionow fantastycznie przygotował drużynę do turnieju. Polska wygrała cztery mecze: z Kazachstanem, Wielką Brytanią, Chorwacją i Włochami, a straciła punkty tylko w pechowo przegranym meczu z Ukrainą.

Polska - Włochy 3-2 (0-1, 1-1, 2-0)

Bramki: Guzik 3 (40, 44, 58) - Andergassen (13), Castlunger (35)

POLSKA: Zabolotny - Bułanowski, Szaniawski, Guzik, Starzyński, Domogała - Sznotala, Kostek, Kalinowski, Pawelski, Zarotyński - Gimiński, Huzarski, Stopiński, Ł. Nalewajka, R. Nalewajka - Gaczoł, Kołodziej, Majoch, Stasiewicz, Malicki.