Strona główna > Tenis
Radwańska i Janowicz z Pucharem Hopmana!2015-01-10 19:37:00

Polska po raz pierwszy triumfowała w tenisowym Pucharze Hopmana! Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz pokonali w finale w Perth (Australia) drużynę USA 2-1.

Fantastyczny początek zrobiła Agnieszka Radwańska pokonując rakietę nr 1 na świecie - Serenę Williams. Krakowianka przegrała wszystkie osiem dotychczasowych spotkań z Amerykanką, wygrywając tylko jednego seta w tych pojedynkach (w finale Wimbledonu 2012). Tym razem po raz pierwszy była górą, po 125 minutach gry!

Jerzy Janowicz miał szansę na wygraną w I secie, ale ją zaprzepaścił; w drugiej partii lepszy był John Isner.

O tytule decydował mikst. Prowadzili Amerykanie 4-2, ale wówczas trzy kolejne gemy zakończyły się zwycięstwem polskiego duetu. W końcówce nasi przełamali po raz wtóry serwis Williams i wygrali I seta. W drugim zwyciężyli łatwiej i triumf stał się faktem.

Polska - USA 2-1

Agnieszka Radwańska - Serena Williams 6-4, 6-7 (3-7), 6-1

Jerzy Janowicz - John Isner 6-7 (10-12), 4-6

Agnieszka Radwańska/Jerzy Janowicz - Serena Williams/John Isner 7-5, 6-3