Strona główna > Tenis
Zwycięski maraton Agnieszki Radwańskiej2014-03-13 07:55:00

Agnieszka Radwańska pokonała w ćwierćfinale turnieju tenisowego WTA w Indian Wells (USA) Serbkę Jelenę Jankovic 7-5, 2-6, 6-4. Mecz trwał 2 godziny i 33 minuty.

Krakowianka (rozstawiona z numerem 2) prowadziła w I secie 3-0 i 5-2, potem 5-3, miała dwa setbole, których jednak nie wykorzystała. Ivanovic (nr 7) wyrównała na 5-5, by w końcówce popełnić proste błędy. W II partii to ona od początku dominowała. W trzeciej z kolei fantastycznie zaczęła Polka. Prowadziła 4-0, by przegrać następnie 4 gemy z rzędu! Serbka miała nawet break point na 5-4... Na finiszu lepiej skoncentrowana była jednak "Isia".

W półfinale rywalką Radwańskiej będzie Rumunka Simona Halep (nr 6), która pokonała australijską kwalifikantkę Casey Dellacqua 6-2, 6-2. W bezpośrednich pojedynkach jest 3-2 dla naszej tenisistki, ale ostatnie dwa wygrała rywalka.