Strona główna > Sporty zimowe
Kamil Stoch królem lotów2019-02-03 18:54:00

Kamil Stoch wygrał niedzielny konkurs lotów narciarskich w Oberstdorfie, to jego pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, a 32. w karierze!

Stoch był piąty po I serii, ale w drugiej nie miał sobie równych. Z siódmego na trzecie miejsce awansował Dawid Kubacki. Przedzielił ich jedynie Rosjanin Evgeniy Klimov, który utrzymał drugą lokatę. Na półmetku prowadził lider PŚ Japończyk Ryoyu Kobayashi, ale ostatecznie spadł na 9. pozycję. Trzeci był sensacyjnie Jakub Wolny, zawody zakończył na szóstym miejscu.

Stoch po raz siódmy stanął w tym sezonie na podium - dwa razy był drugi i cztery razy trzeci. Dzięki tej wygranej został wiceliderem PŚ i liderem w klasyfikacji lotów. Dla Kubackiego to szóste podium w tym sezonie - raz wygrał, 3 razy był drugi i 2 razy trzeci. Piotr Żyła w czwartym kolejnym konkursie był czwarty! Wcześniej stawał 5-krotnie na podium, był trzy razy drugi i dwa razy trzeci.