Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowe Podkarpacie
Mistrzostw Europy w Warszawie we wrześniu nie będzie2020-08-11 22:39:00

Europejska Federacja Tenisa Stołowego odwołała wrześniowe mistrzostwa Europy w Warszawie. Zaplanowana na 15-20 września impreza została przesunięta na nieznany jeszcze termin. Wszystko przez epidemię koronawirusa. 


Ze względu na zwiększoną w ostatnich dniach liczbę przypadków COVID-19 w wielu częściach Europy, a także ograniczenia podróży oraz krajowe obowiązki kwarantanny w niektórych państwach, Zarząd ETTU podjął decyzję o przesunięciu zaplanowanych na 15-20 września mistrzostw Europy w tenisie stołowym, które miały się odbyć na warszawskim Torwarze - informuje PZTS.


„Bezpieczeństwo zawodników, trenerów, delegatów, personelu i partnerów jest naszym priorytetem. (...) W podjęciu przez Zarządu ETTU trudnej, aczkolwiek jednogłośnej decyzji, znaczącą rolę odegrały ograniczenia w podróżowaniu po Europie. Wszystkie organizacje członkowskie powinny mieć jednakowe możliwości uczestnictwa w mistrzostwach. Organizacja turnieju przy obowiązujących obecnie ograniczeniach byłaby nieuczciwa” – powiedział Prezydent ETTU, Ronald Kramer. Nowa data mistrzostw Europy ma być podana w późniejszym terminie.

Tytułu mistrzowskiego miała bronić w Warszawie reprezentantka Polski Li Qian, zawodniczka Siarki Tarnobrzeg. 

pzts.pl/ST
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty