Strona główna > Sportowe Podkarpacie
KMŚ: Rzeszowianie poza podium2018-12-02 23:20:00

Włoski zespół Trentino Volley po raz piąty wygrał Klubowe Mistrzostwa Świata siatkarzy. Poprzednio triumfował w latach 2009-2012. Druzyna Asseco Resovii zajęła czwarte miejsce, przegrywając brązz rosyjskim Fakielem 1:3.

Asseco Resovia Rzeszów w meczu o brązowy medal zmierzyła się z Fakielem Nowy Urengoj. Niestety, podopieczni trenera Gheorghe Cretu w czterech setach ulegli rosyjskiej ekipie i Klubowe Mistrzostwa Świata zakończyli na czwartej pozycji.

Spotkanie rozpoczęło się od walki punkt za punkt, która trwała do regulaminowej przerwy (8:7). W kolejnych minutach żadna z drużyn nie potrafiła zbudować sobie większej niż jednopunktowe prowadzenie (15:14). As serwisowy Mateusza Miki i mocne zbicie z prawego skrzydła Damiana Schulza dały wynik 18:16. Punktowa zagrywka Tibo Rossarda powiększyła prowadzenie rzeszowskiej ekipy do trzech oczek (20:17). Do końca premierowej odsłony przewagi nie oddali podopieczni Gheorghe Cretu, którzy wyszli na prowadzenie 1:0 w setach.

Podobnie jak pierwszy set, tak i druga partia rozpoczęła się od wyrównanej walki (6:6). Po powrocie z regulaminowej przerwy na trzy punkty odskoczyli rywale i o pierwszy czas poprosił trener Gheorghe Cretu (8:11). W kolejnych minutach rywale powiększali swoją przewagę pewnie wykorzystując swoją pierwszą akcję i kontrataki (10:16, 16:20). Rzeszowianie straty zniwelowali przy zagrywkach Damiana Schulza (19:22), nie wystarczyło to jednak na dobrze dysponowanych rywali, którzy wygrali drugą odsłonę (20:25).

Zagrywki Davida Smitha otworzyły trzecią partię (2:0). Przestój rzeszowian sprawił i dobra gra rywali dała im trzypunktowe prowadzenie (2:5). Wejście w pole serwisowe Tibo Rossarda po raz kolejny pomogło rzeszowianom zniwelować straty i doprowadzić do remisu (6:6). Rosyjska ekipa po powrocie z regulaminowej przerwy wypracowała sobie dwupunktowe prowadzenie, które Asseco Resovia Rzeszów nie tylko odrobiła przy zagrywkach Davida Smitha, ale również zbudowała przewagę (12:10). Do drugiej przerwy technicznej stan rywalizacji wyrównali rywale, którzy po powrocie na parkiet wyszli na prowadzenie (15:18). Pomimo walki w końcówce seta, więcej zimnej krwi zachowali rosyjscy zawodnicy, którzy wyszli na prowadzenie w setach 2:1.

Punkt za punkt toczyła się pierwsza część czwartej partii (8:7). Przy zagrywkach Davida Smitha rzeszowianie odskoczyli rywalom na trzy „oczka” (11:8). Skuteczna gra w obronie Mateusza Miki i pewne kontrataki Tibo Rossarda doprowadziły do drugiej regulaminowej przerwy (16:14). Po powrocie na parkiet do swojej skuteczności powrócili rywale, którzy lepiej spisywali się w polu zagrywki (17:19).

Dream team: oto najlepsi z najlepszych podczas KMŚ 2018

Najlepszy atakujący: Cwetan Sokołow (Cucine Lube Civitanova)

Najlepszy rozgrywający: Simone Giannelli (Trentino Volley)

Najlepsi przyjmujący: Uros Kovacevic (Trentino Volley), Dmitrij Wołkow (Fakieł Nowy Urengoj)

Najlepsi blokujący: Roberlandy Simón Aties, Dragan Stanković (obaj Cucine Lube Civitanova)

Najlepszy libero: Jenia Grebennikov (Trentino Volley)

MVP: Aaron Russell (Trentino Volley)

Finały, Częstochowa:

O 1. miejsce

Cucine Lube Civitanova (Włochy) - Trentino Volley (Włochy) 1:3 (20:25, 25:22, 20:25, 18:25)

LUBE: Juantorena (12 pkt), Stankovic (7), Sokołow (16), Leal (6), Simon (13), Bruno (1), Balaso (libero) oraz Massariv (0), Cantagalli (1), D’Hulst (0), Cester (0). Trener Giampaolo MEDEI.

TRENTINO: Vettori (11 pkt), Russell (16), Candellaro (8), Giannelli (1), Kovacevic (14), Lisinac (11), Grebennikov (libero) oraz Nelli (0), Van Garderen (0). Trener Angelo LORENZETTI.

Widzów 5623.

O 3. miejsce

Asseco Resovia Rzeszów (Polska) - Fakieł Nowy Urengoj (Rosja) 1:3 (25:19, 18:25, 23:25, 23:25)

RZESZÓW: Smith (9 pkt), Schulz (4), Rossard (17), Możdżonek (9), K. Shoji (2), Mika (12), Perry (libero) oraz Jarosz (8). Trener Gheorghe CRETU.

NOWY URENGOJ: Kliuka (10 pkt), Ananiew (9), Udrys (15), Wołkow (13), Jakowlew (4), Kołodinskij (2), E. Shoji (libero) oraz Bogdan (5), Rukawisznikow (0), Kolenkowskij (0). Trener Camillo PLACI.