Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowe Podkarpacie
Pięciu siatkarzy pożegnało się z Asseco Resovią2017-04-26 17:42:00

Siatkarze Piotr Nowakowski, Thomas Jaeschke, Damian Wojtaszek, Gavin Schmitt i Frederic Winters nie będą w przyszłym sezonie grać w barwach Asseco Resovii.


Piotr Nowakowski związany był z Asseco Resovią od 2011 roku. Zdobył z klubem trzy złote i dwa srebrne medale mistrzostw Polski oraz srebro w Lidze Mistrzów.


Damian Wojtaszek i Thomas Jaeschke grali w Asseco Resovii od sezonu 2015/2016, który zakończył się zdobyciem srebrnych medali w PlusLidze. Jaeschke, pomimo obowiązującego kontraktu na przyszły sezon, zdecydował się na jego wykupienie.


Kanadyjczycy Gavin Schmitt i Frederic Winters spędzili w zespole miniony sezon. Schmitt swoją karierę będzie kontynuował w Japonii.


Wśród nowych zawodników są Jakub Jarosz i Michał Kędzierski.


Wielokrotny reprezentant Polski, atakujący Jakub Jarosz związał się z naszym klubem dwuletnim kontraktem.

 

Jakub Jarosz urodził się w Nysie, swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Gwardii Wrocław. Ma za sobą występy w wielu drużynach PlusLigi. W barwach PGE Skry Bełchatów zdobywał mistrzostwo Polski w 2009 roku. Dwa lata spędził także w lidze włoskiej. W sezonie 2016/2017 występuje w katarskiej drużynie El Jaish, gdzie jest wiodącą postacią swojego zespołu.


Michał Kędzierski, jeden z najbardziej utalentowanych polskich rozgrywających młodego pokolenia, wraca do drużyny z wypożyczenia.

 

Kędzierski swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Asseco Resovii Rzeszów, grając w Młodej Lidze. Debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej zaliczył w barwach Cerradu Czarnych Radom. Następnie wypożyczony został do Kielc, by po roku znowu grać w Radomiu. 


assecoresovia.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty