Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowe Podkarpacie
Andrzej Kowal kończy pracę w Asseco Resovii2017-04-21 19:53:00

Trener Andrzej Kowal, który doprowadził Asseco Resovię do wielkich sukcesów, w przyszłym sezonie nie będzie już pełnił funkcji pierwszego szkoleniowca rzeszowskiej drużyny. Meczem o brązowy medal z Jastrzębskim zakończy pracę pierwszego trenera.


- W tym sezonie zakończę swoją pracę na stanowisku trenera Asseco Resovii – poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej trener Andrzej Kowal. - Niedzielny mecz będzie moim ostatnim. Sześć lat, które spędziłem w tym klubie to naprawdę sporo czasu. Dziękuję wszystkim za ten czas, przepraszam za porażki i dziękuję za sukcesy. Bardzo cieszę się z szansy jaką dostałem od klubu, dziękuję za zaufanie. Szczególne słowa podziękowania kieruję do Bartka Górskiego, Marka Panka i Adama Górala. Zaufanie z ich strony było kluczem do dobrych wyników sportowych. Osobne słowa podziękowania chciałbym skierować także do moich najbliższych współpracowników, do mojego sztabu, przede wszystkim za lojalność, bo to jest niezbędny czynnik jeśli chcemy myśleć o jakichkolwiek sukcesach. Miałem ogromną satysfakcję ze współpracy z wieloma różnymi zawodnikami. Chciałbym wspomnieć o dwóch bardzo ważnych osobach. Wielkie wyrazy szacunku dla Alka Achrema za pomoc w realizacji celów. Jego rola jako kapitana zespołu była dla mnie bezcenna. Drugą osobą jest obecny kapitan, Jochen Schops. Są to prawdziwi profesjonaliści, z którymi naprawdę miałem wielką przyjemność pracować. Jeszcze raz dziękują za wszystko.

 

- Bardzo dziękujemy trenerowi za te lata, za wielkie sukcesy które razem osiągnęliśmy. Andrzej Kowal to najbardziej utytułowany polski trener ostatnich lat. Dzięki niemu przeżywaliśmy niesamowite chwile na boisku i nie tylko. Pamiętamy piękne fety na rzeszowskim rynku. Trener w niedzielnym meczu poprowadzi nasza drużynę po raz ostatni, mam nadzieję, że z sukcesem i będzie to ukoronowane zdobyciem brązowego medalu. Apeluję do wszystkich aby wsparli nas bardzo mocno w tym ostatnim spotkaniu. Mam nadzieję, że będzie to zarówno dla klubu jak i trenera wspaniałe pożegnanie i wszyscy kibice docenią wkład trenera Kowala w sukcesy naszego klubu – powiedział Bartosz Górski, prezes Asseco Resovii Rzeszów.

 

Andrzej Kowal funkcję pierwszego trenera Asseco Resovii pełnił przez 6 lat, jednak z klubem związał się dużo wcześniej, najpierw jako siatkarz, a później trener. Od października 2004 roku był asystentem Jana Sucha, który wówczas piastował funkcję pierwszego trenera Asseco Resovii. 3 grudnia 2007 roku Such podał się do dymisji, a jego miejsce zajął właśnie Kowal do czasu zatrudnienia nowego trenera. Następnie w 2008 roku klub zatrudnił na stanowisko pierwszego trenera Ljubo Travicę, a Andrzej Kowal został ponownie asystentem.

 

20 kwietnia 2011 roku Andrzej Kowal został pierwszym trenerem Asseco Resovii. W sezonie 2011/2012 doprowadził Asseco Resovię do finału Pucharu CEV i Mistrzostwa Polski, pokonując w finale Skrę Bełchatów. W kolejnym roku ponownie zdobył dla rzeszowian tytuł mistrzów Polski, po emocjonujących bojach z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, oraz Superpuchar Polski. W sezonie 2013/2014 jego drużyna zajęła 2. miejsce, przegrywając z PGE Skrą. W sezonie 2014/15 wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski (w finale tryumfował nad Lotosem Treflem Gdańsk) oraz srebrny medal w Lidze Mistrzów. W sezonie 2015/2016 zdobył z Asseco Resovią wicemistrzostwo Polski. W 2014 i 2015 roku prowadził też Reprezentację Polski B.

 

Sukcesy trenerskie Andrzeja Kowala w Asseco Resovii:

 

• 2012 Finał Pucharu CEV

• 2012 Mistrzostwo Polski

• 2013 Finał Pucharu Polski

• 2013 1/6 Ligi Mistrzów

• 2013 Superpuchar Polski

• 2013 Mistrzostwo Polski

• 2014 1/3 Ligi Mistrzów

• 2014 Wicemistrzostwo Polski

• 2015 Finał Ligi Mistrzów

• 2015 Finał Pucharu Polski

• 2015 Mistrzostwo Polski

• 2016 Wicemistrzostwo Polski


assecoresovia.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty