Strona główna > Sportowe Podkarpacie
Asseco Resovia w finale PlusLigi2016-04-10 10:22:00

Asseco Resovia po raz piaty z rzędu zagra w wielkim finale PlusLigi! O miano najlepszej drużyny w Polsce siatkarze z Ezeszowa rywalizować będą z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Asseco Resovia wprawdzie zakończyła fazę zasadniczą PlusLigi na drugim miejscu, jednak po wygranym 3-0 meczu z Lotosem Trefl Gdańsk nie mogła być pewna utrzymania tej pozycji. O wszystkim miało zadecydować sobotnie spotkanie PGE Skry Bełchatów z BBTS-em Bielsko-Biała. Drużyna z Bełchatowa miała taką samą ilość punktów jak Resovia, a o awansie do finału przesądzał jedynie stosunek setów. Drużyna z Bielska pokazała charakter w pierwszej partii meczu, w efekcie Skra straciła seta. Zespół z Bełchatowa wprawdzie wygrał mecz, ale stracony set pozbawił go awansu. Tym samym Resovia pozostała na drugim miejscu, premiowanym grą w wielkim finale PlusLigi.

Pierwsze mecze finałowe zaplanowane zostały na 21 i 22 kwietnia. Asseco Resovia rozegra je w Kędzierzynie-Koźlu. Następnie rywalizacja przeniesie się do Rzeszowa.

Obecnie zespół rzeszowski przebywa na zgrupowaniu przed Final Four Ligi Mistrzów. W czwartek Asseco Resovia uda się do Krakowa, gdzie w dniach 16-17 kwietnia rywalizować będzie o miano najlepszej drużyny w Europie.